Pakettiauto vuokralle Kouvolasta?

Hei!
Haluaisin vuokrata pakettiauton yhdeksi päiväksi (la. 2. huhtikuuta) muuttoa varten. Olisiko suosituksia vuokraamosta?
Kiitos
337956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 33

Vanhimmat

Teboililta löytyy paku 5 tunniksi hintaan 70e dieselit.

Äänestä
  • Vuokrapalvelu S Lahti vuokraa Kouvolan seudulla alk. 35€\3h pakettiautoa www.vpslahti.fi tai 040 5178574

    Äänestä

  • Kannattaa kysyä Puolustusvoimilta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kannattaa kysyä Puolustusvoimilta.

    Kannattaa kysyä mitä?

    Äänestä

Itse olen yksityinen vuokraaja ja vuokraan pakua yleensä 20 eurolla koko päiväksi, vuokraaja tankkaa lisäksi auton täyteen päivän lopuksi.

Halvinta pakuvuokrausta Kouvolassa..

Tällä hetkellä ei valitettavasti ole paku toiminnassa, mutta kesällä sitten taas.

terv. Man in the Van

Äänestä
  • Onko sulla nyt pakua vuokralle 5.8 - 7.8.2011 ? Hinta ?

    T: Teija Kokkonen 0505772095

    Äänestä

  • "vuokraaja tankkaa lisäksi auton täyteen päivän lopuksi."

    Jännä vaan että sitä polttoainetta meneekin paljon enemmän kuin mitä on ajettu. Ajetaan omia ajoja ja laitetaan asiakas tankkaamaan vielä kalliiden vuokrausmaksujen päälle.

    Muistakaa aina ottaa mittarilukema ylös kun vuokraatte näitä lainaautoja ettei kukaan kuseta.

    Äänestä

  • 54g554g54g4g5 kirjoitti:

    "vuokraaja tankkaa lisäksi auton täyteen päivän lopuksi."

    Jännä vaan että sitä polttoainetta meneekin paljon enemmän kuin mitä on ajettu. Ajetaan omia ajoja ja laitetaan asiakas tankkaamaan vielä kalliiden vuokrausmaksujen päälle.

    Muistakaa aina ottaa mittarilukema ylös kun vuokraatte näitä lainaautoja ettei kukaan kuseta.

    Jos tankki täynnä kun otetaan ja palautetaan tankki täynnä.
    Mitäs sillä mittarilukemalla on tekemistä.
    Missä välissä sillä ajetaan "omia" ajoja?

    Äänestä

  • Moikka,pakua vuokralle to-pe 26.-27.10? 0469352023 suvi

    Äänestä

  • Oisko pakua huomiselle vuokraksi

    Äänestä

Moikka

Mä olen nähnyt pakuja vuokrattavan myös Kuusankoskella Kiltatien Nesteellä. Hinnoista en tiedä, mutta näyttää olevan myös isoa pakua pihassa.

Äänestä

50€ päivä.Ilman kilometri rajoitusta.Tankki täytenä lähtee ja myös palautuu.
Vaatii kuorma-auto kortin. Paino 6t
Pituus 7m Korkeus 3m

Äänestä
  • Moi!

    Tarvisin isompaa autoa ensi viikolla ti-ke ja seuraavan viikon maanataina. Onko sun auto vapaana? Soitatko! T. Jukka 0400714150

    Äänestä

  • Jukka L kirjoitti:

    Moi!

    Tarvisin isompaa autoa ensi viikolla ti-ke ja seuraavan viikon maanataina. Onko sun auto vapaana? Soitatko! T. Jukka 0400714150

    Sorry!
    Vuokralla,jossakin päin Suomea,tuona ajan kohtana.

    Äänestä

  • Mersu. Atego kirjoitti:

    Sorry!
    Vuokralla,jossakin päin Suomea,tuona ajan kohtana.

    Moi!
    Tarvisin taas isompaa autoa päiväksi, heti alkuvuodesta. Onko sun auto vapaana? T. Jukka puh 0400 714150

    Äänestä

  • Olisko tammikuun puolvälillä 2015 vapaana vuokralle?
    [email protected]

    Äänestä

Minä vuokraan yleensä pakut Kiltatien Nesteeltä.
Niillä on siellä useampaa eri kokoa tarjolla ja autot on yleensä olleet siellä hyväkuntoisia, vakuutettuja ja pelkkä henkilöautonkortti riittää niiden ajamiseen. Vuorata voi tunti-, tai vuorokausiotaksalla ja muistaakseni viimeksi varasin auton pariksi tunniksi ja se maksoi polttoainene päivineen vajaat 40,- €

Äänestä
  • Moi. Tarvetta olisi isolle pakulle (b kortti) ja peräkoukullinen. Vkl 3.-5.5 2013. Kiitos.

    Äänestä

  • Kimm0 kirjoitti:

    Moi. Tarvetta olisi isolle pakulle (b kortti) ja peräkoukullinen. Vkl 3.-5.5 2013. Kiitos.

    Koukulla ja isolla kuomukärrillä/jarullinen.
    MB Sprinteri 2010 mallinen Korkea ja pitkä.
    Vaatii vähintään Pikku E,kortin.

    Äänestä

  • Olis pieni E kirjoitti:

    Koukulla ja isolla kuomukärrillä/jarullinen.
    MB Sprinteri 2010 mallinen Korkea ja pitkä.
    Vaatii vähintään Pikku E,kortin.

    Moi. Otatko yhteyttä Kimmo p. 0415766935 .

    Äänestä

No tämähän on toimiva palsta vuokraukselle. Kysyjällä ei ole yhteystietoja eikä vastaajalla. Mahtaa syntyä hyvät kontaktit.

Vaihtoehtoinen toimeksiantokysely: Talsikaa 10 km metsään ja kaivertakaa kyrvällä puuhun tarttevanne pakua.

Äänestä

Jos täältä etsii vuokra autoa niin,se on sama,onko antajaa tai ottajaa.
Saatikka yhteystietoja,minä en ainakaan vuokraisi kun ei ole takuita kummastakaan!
Etumaksua ottaisin.
Ja takuun reilun,jos uudempi auto,oma vastuu osuus vakuutuksista ainakin.
Kyllä nämä sellaista kyytiä saa vieraan käsitelyssä että ei oo tosikaan.
Ja jos ei ole kokemusta isoista,autoista tai kuormauksesta.Niin sen tietää,mitä on odotettavissa.Ja tämänpäivän tiestössä ja routavaurioissa kun täräyttelee kunnon kuormalla joka montuun.niin siinä on Sprinterinkin kallis alusta ihmeissään.
Tilaa on enempi kuin kantavuutta ja alustan kestävyyttä.
Ja lainaamalla ja vuokraamalla se vehje ei ainakaan parane.

Äänestä
  • Moi. Niin että löytyykö kunnon autoa? ei tarvi peräkärryä mutta vetokoukku kyllä. Ota yht. 041 5766935/kimmo

    Äänestä

  • Kimm0 kirjoitti:

    Moi. Niin että löytyykö kunnon autoa? ei tarvi peräkärryä mutta vetokoukku kyllä. Ota yht. 041 5766935/kimmo

    Vuokralle autoa,jolla vedetään kuormaa.
    En ainakaan samalla hinnalla kuin pelkkä auto.
    Siellä on kaikenlaisia kytkimen luistattajia.Ei välttämättä näy vielä auton palautuksessa mutta hetken ajettua kytkin ravistaa ja ei pidä.
    nim.kokemusta on

    Äänestä

voiko vuokra-autolla käydä viipurissa?

Äänestä
  • Kyllä voi jos vuokralle antaja tekee sopimuksen auton viennistä pois maasta.(paperi)
    Venäjälle vaaditaan kovempi vakuutus jonka vuokraaja maksaa!!
    Ja sitä myöten omavastuukin isompi.Joka meillä otetaan ennakkoon.Ja palautetaan jos ei mitää ole rikki tai varastettu.
    Moni vuokraaja ei autoaan sinne maahan anna,vaikka vuokralle ottaja vastaa kuitenkin aina kaikesta,kävi mitä kävi.

    Äänestä

  • Ei toimi tuo sivu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei toimi tuo sivu.

    Niin se maailma muuttuu vajaassa 6 vuodessa:)))

    Äänestä

no nythän mää tiärän miten saan noi kalusteet ja tavarat vietyä uuteen asuntoo

Äänestä

"50€ päivä.Ilman kilometri rajoitusta.Tankki täytenä lähtee ja myös palautuu.
Vaatii kuorma-auto kortin. Paino 6t
Pituus 7m Korkeus 3m"

multa ei palaudu.
vaikka kuinka yrität.

Äänestä

Teboilill varmaa halvin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jasonette kirjoitti:

Hei!
Haluaisin vuokrata pakettiauton yhdeksi päiväksi (la. 2. huhtikuuta) muuttoa varten. Olisiko suosituksia vuokraamosta?
Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu