todella huvittavaa

japanin järistyksen tärkein uutinen uhrien jälkeen on, että PÖRSSIKURSSIT ovat laskeneet tokiossa.

tuo uutinen kertoo 1000% :sti tämän ajan typeryyksien arvojärjestyksen,,,,että oikein pörssikurssit laskee ja huohottaa milloin minnekin,,,voi jumalauta kun media,päättäjät ja ihmiset ovat ihan perseestä, todella syvältä.

eikö maailmasta löydy mitään muuta tärkeää,kuin pörssikurssit ?
eikö tosiaan muuta tärkeämpää ole olemassa?
miten uutisoinnissa ja asiajärjestyksissä on nykytilaan voitu päätyä?

kertakaikkiaan uskomatonta pöljyyttä,hölmöyttä,typeryyttä ja todella sairasta mieltä.
767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vaikka maailma räjähtäisi,luultavasti tuhannet huutaisi mennessään...pörssikurssit tippuu...nousee...kiehuu ja kuohuu...lepää paikallaan...jne.
voi ihmispoloisia,mikä teitä vaivaa?

Äänestä

Ihminen on helposti manipuloitava hölmö monessa asiassa.

Äänestä
  • tollolandian pölvästien ikuiset valheet,jolloin he valehtelee jo valheetkin.

    taas MOT todisti tänään,kuinka raukkamaista on typerien päättäjien toimet ja valheet samasta asiasta eri aikoina.
    tänään sataa,huomenna paistaa,sitten tuulee..on pakkasta..lauhaa...lumista...
    sairauksia...jossain räjähtää...maa tärrää...säteilee joku...,mutta PÖRRSSI se vaan elää ja hengittää kuten aina ilmojen mukaan vailla mitään todellista tarvetta tai tarkoitusta.

    menee kai porssiroistoilta yöunet tai ruoto kurkkuun jos ei PÖRSSI heijaa jonnekin suuntaan.

    Äänestä

Ja taas oikeat sijoitukset joista nostan syksymmällä noin 2000% tuotot !
Rahat pois köyhiltä !

Äänestä

Luonnollisesti, paskaperseporvareiden mielestä pörssikurssit ovat TÄRKEÄMPI huolenaihe kuin ihmishenget.

Äänestä
  • seuraava posahtava aikapommi tulee eduskuntaan ja eri pörsseihin läpi maailman.

    kun kuulee ns. asiantuntijoita,ei koske suomea voimalaonnettomuudet, väistämättä tulee ahneen kokomustan jykän lamaa edeltävät kommentit mieleen,...ei koske suomea,mutta koski todella.

    jatko entistä enemmän liipaisimella ja suurimpana syynä edelleen ahneus eu:ssa ja vuosien valheiden tasauskulttuuria kurittava varma alamäki,jota hädissään turhaan yritetään parsia ilman onnistumista,,,näin ne asiat menee.

    ja vaikka en todella toivo suomeen enkä minnekään japanin kaltaisia onnettomuuksia...on 100% todennäköistä,että "kohta" tai lähiajassa varmasti taas posahtaa. mätäpaiseita on niin paljon,ettei millään voida estää posauksia.
    ahneet ihmiset tarvitsee luonnottomien ratkaisujensa takeeksi elämän koston rumine seurauksineen.

    tulee vielä monelle suuri ikävä 100% tarpeetonta pörssiriepua kohtaan.

    Äänestä

Joop. Kyllä siinä arvo,järjestys pakostakin asettuu oikeammalle tolalle. "Salut" Kun Nippon indeksi vajoaa pohjalukemiin, ja tuhansittain toyota autoja on merenmudassa. "Salut" Ja kieltämättä se tuntuu hyvältä, kun lähimmäistä katsoo uusin silmin. "Salut" Ja aurinkoinen päivä on heleä, ja puhdas tuuli hivelee kasvoja. "Salut"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pallo täysin hukassa kirjoitti:

japanin järistyksen tärkein uutinen uhrien jälkeen on, että PÖRSSIKURSSIT ovat laskeneet tokiossa.

tuo uutinen kertoo 1000% :sti tämän ajan typeryyksien arvojärjestyksen,,,,että oikein pörssikurssit laskee ja huohottaa milloin minnekin,,,voi jumalauta kun media,päättäjät ja ihmiset ovat ihan perseestä, todella syvältä.

eikö maailmasta löydy mitään muuta tärkeää,kuin pörssikurssit ?
eikö tosiaan muuta tärkeämpää ole olemassa?
miten uutisoinnissa ja asiajärjestyksissä on nykytilaan voitu päätyä?

kertakaikkiaan uskomatonta pöljyyttä,hölmöyttä,typeryyttä ja todella sairasta mieltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu