Kyllä voi antaa propsit nordealle.yritin op:sta lainaa oisi pitänyt olla takaaja.samposta ei olisi saanut ilman vakityöpaikkaa. ja nordeaan pistin korttihakemuksen netistä tuli hylky,sit menin konttoriin hakee joustolainaa tuli siinä hylky mut sit pankin oma päätös tjn niin tuli myönteinen. eli ei kanate nakella netissä hakemuksia vaan kävellä suoraan pankkiin.minulla määräaikanen sopimus kestää helmikuu 2010 ja vaatimuksena oli myös armeija käytynä tai vapautettuna alle 30v niin en ole käynyt ja itse olen 20v.
Nordea joustoluotto
jokuvain0000
71223
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
niin siis kestää 2012 asti määräaikaisuus
Minulle on kolmesti tarjottu joustoluottoa ihan Nordean taholta. Aina lisää. Yhteen aikaan oli velkaa yli 7000 euroa, nyt vain pikkuisen päälle 6000 euroa. Tänä vuonna ei ainakaan vielä ole tullut tarjousta, taitaa tuo 6000 olla maksimi eläkeläiselle! Mutta kun asiansa hoitaa hyvin, lainaa jopa tarjotaan. Kaikissa tapauksissa vain nimi alle ja rahat tilille. Laina oli jo valmiiksi myönnetty. On myös luottokortti Nordeasta (Tuohi).
Soitin sitten ihan melkeenpä heti sinne pankkiin että tarvisinkin lisää niin sanoi että 3kk päästä hakea voit sitten lisää kuhan vain tulee rahaa säännöllisesti tilille.avasin silloin vasta tilinkin sinne.
Samposta sain itse joskus muutaman tonnin lainan ja muualta taas ei vaikka ei ollut vakinaista työpaikkaa ja luottotiedot oli menneet.Riippuu siis varmaan naamasta.
niin seki niillä kyllä on. soitin vain ite sinne sampon asiakaspalveluun ja kysyin ne ehdot ni en edes alkanut hakemaan mitään,oishan ne saattaneet antaakkin.
Miten ne tarjosivat sitä lisälainaa nordealta?olitko jo pitkään maksanut velkaasi?
Kuinka nopeasti ne rahat tulivat tilillesi nordeasta?. Itse hain 2000e lainaa, ja se myönnettiin heti. Nyt menny jo kohta pari pankkipäivää, eikä mitään olekuulunut
Ne pidätettiin suoraan edelisen luottosi maksuun. Kyse on siis siitä vipistä, jolla rahoitit joulun juhlintasi.