Tarkemmin

kun raamattua lukee ja ajattelee voisiko enää oikeammin asioita ilmaista.
Jokainen saa ansionsa mukaan ja vain Jumala voi armahtaa. Pelastettuja ovat ne jotka uskovat. Herra ottaa tykö omansa. Pitää huolen, pelastaa ja antaa uuden elämän.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Karman lain mukaan kaikki saavat ansioidensa mukaan.
Joko tässä tai seuraavissa elämissä.
Kukaan ei armahda meitä paitsi ehkä presidentti.
Kaikki pääsevät taivaaseen eli pelastuvat,
niin mistä meidän sitten pitäisi pelastua -helvetistäkään kun ei ole mitään näyttöä. Ei muuten kristinuskon jumalastakaan joka onkin ymmärretty aivan väärin samoinkuin jeesus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rukoilemme yhdessä kirjoitti:

kun raamattua lukee ja ajattelee voisiko enää oikeammin asioita ilmaista.
Jokainen saa ansionsa mukaan ja vain Jumala voi armahtaa. Pelastettuja ovat ne jotka uskovat. Herra ottaa tykö omansa. Pitää huolen, pelastaa ja antaa uuden elämän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu