Mukiloitu

ei mikään mervi

Ei tämä ehkä tähän osastoon kuulu mutten löydä parempaakaan osastoa.

Mennessäni antamaan lausuntoa tapahtuneesta pahoinpitelystä, huomio kiinnittyi tutkijan lausuntoon ujuttamaan lauseeseen että olisin muka kaatunut mitä ei todellakaan ollut tapahtunut. Se oli hänen omasta päästään keksitty enkä kuulustelussa sitä mahdollisuutta mitenkään vahvistanut, päinvastoin. Kysyi toki ja vastasin
Annat selostusta pahoinpitelystä ja sekö yritetään vesittää tällä kaatumisväittämällä ?
En tietenkään allekirjoittanut väittämää vaan allekirjoitin vasta kun lause oli poistettu pöytäkirjasta.

Mitä moinen keksaistu väittämä herättää mielessä ? Tekijä on kaveri / muuten yhteiskunnalle muka-arvokkaampi / poliisin sukulainen / liikaa työtaakkaa / turhautumista / muuta ?
Eikö täällä laki olekaan kaikille sama.

Myöhemmin tekijä soitti humalassa (taas) ja sanoi etten olisi voittanut juttua.
Olin perunut syytteen mitä tietenkin jälkeenpäin kaduin.
Sukulaisensa poliisi samoin sukulaisen mies vallesmannina. Jäin fundeeraamaan mistä oli "varman tietonsa" hankkinut. vaiko pyöritellyt ceissiä lähipubin asiantuntijaraadissa..

Asiallisia vastauksia, kiitos. Myös oikeusoppineet voi vaivautua.

2

329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turpiin saanut

      Miksi pitää suostua jos on pahoin pideltu tai mukiloitu se on toisen loukkaus en siedä sellaista keneltäkään jos en ole itse syyllinen ja aiheuttaja.

    • jk

      vai iin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      468
      8432
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5800
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      254
      4738
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      56
      4589
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      62
      4089
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3920
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      167
      3722
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1688
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      93
      1182
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      42
      847
    Aihe