NOKIA SHORT:
"Investointipankki Morgan Stanley on laskenut Nokian osakkeen sijoitussuosituksen tasolle underweight. Pankin aikaisempi suositus oli tasolla equalweight. Samalla pankki laski Nokian osakkeen tavoitehinnan 8,50 euroon aiemmasta 12 eurosta. - Arvioimme Nokian maailmanlaajuisen markkinaosuuden jatkavan laskuaan noin 28 prosenttiin vuoteen 2008 mennessä, perusteli pankki päätöstään"
Kuuma vinkki!
suursijoittaja
1
756
Vastaukset
- MÖLLI
Käyppä poika vilkaiseen kuka sitä Nokiaa ostaa koko ajan pää märkänä. = MSI
Noihin "suosituksiin" pitää aina suhtautua suurella varauksella ja yleensä toimivatkin juuri päinvastoin, kuten ko. tapauksessakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233051Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122149Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.661988Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001843Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761573Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401346Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141292Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001265- 1111085
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151066