pelaajistolle arvosanoja...

juha82222

Tuomas Suominen; 7(ei merkittävää panosta alkukaudesta mutta nosti tasoaan lopussa, ei myöskään pelannut paljoa tällä kaudella)

Antti Erkinjuntti; 8(taisi tehdä oman piste-ennätyksensä, taiteilija joita tarvitaan AINA)

Tuomas Plihal(6, aika-ajoin melko munatonta pelaamista)

Sami Venäläinen(ainoita valonpilkkuja, työmies parhaasta päästä mutta ymmärtää myös pelin hienouksien päälle riittävän hyvin)

Markus Nordlund; 6(omissa soi valitettavan usein mutta toisaalta auttoi paljon hyökkäyksessä, paransi loppukaudesta, tärkein pakki kuitenkin)

Jens Skåhlberg; 6(missä taistelutahto?! liikaa hautomista omissa)

Marko Virtala; 7(ei parasta lpoistoa mut ei mikään runkosarjajyrä toki)

Max Kolu; 7(kunnialla veti kotiin hommansa nelosessa)

Ville Vahalaht; 8(oli loukkaantuneena usein mut silloin ku pelasi niin piti jotenkuten joukkuetta edes pystyssä)

Valerie Trabucco; 6(luokatonta pelaamista usein, sitten huippuhetkiä väliin)

8

177

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Åboy

      Maalivahdit:

      Atte Engren: 8. Kausi oli kaksijakoinen. Syksyllä ei Atte jostain syystä päässyt heti juonesta kiinni parhaalla mahdollisella tavalla. Karmea 13 pelin tappioputki ei kuitenkaan ollut Atten syytä. Silloin kaikki palikat olivat täysin levällään, mutta ei Attekaan ollut parhaimmillaan. Joulutauon jälkeen ajoittain hienoja pelejä, jopa nollapelejä tärkeissä paikoissa. Kevättä kohti Atte piti ajoittain tepsiä yksin pystyssä. Välillä taas pahoja lipsahduksia kuten viimeisessä Ässä-pelissä kotihallissa, jossa selän taakse lipsahti peräti 8 kiekkoa. Kokonaisuutena kuitenkin kiitettävä 8.

      Joni Ortio 8. Nuori Ortio ei montaa paikkaa saanut näyttääkseen osaamistaan. Tähän vaikutti tietysti se että tepsillä ei ollut yksinkertaisesti varaa testata hänen kykyjään kun koko kausi pelattiin veitsi kurkulla. Niissä paikoissa missä nuori lupaus pääsi esittämään taitojaan hän pärjäsi hyvin. Päällimmäisenä tulee mieleen viimeinen HIFKi matsi jossa nuorukainen pystyi viemään pelin jatkoajalle. Tästä saatiin se yksi merkittävä piste joka ehkä lopulta pelasti tepsin karsinnalta. Kiitettävä 8.

      • juha82222

        hyvää analyysia, ai niin unohdin antaa arvosanan Venäläiselle ja se täytyy olla 8!


    • katsottu 31 kautta

      Hifk ja Ortio oli pelastus, onneksi annettiin hänelle se näyttöpaikka äijä pelasi ja torjui. 110% , siten tuli Virtala ja mokasi? Engren myös hyvä joulusta saakka..

    • Ihmettelee suuresti

      siis miten ihmeessä voitte antaa arvosanoja 7-8 pelaajille jotak kaikki alisuoritti tällä kaudella,???

      engren 7
      ortio 6
      virtanen 4

      berg 4-
      Huczkowski 5
      raboin 6
      skålberg 4-
      vittasmäki 5
      palmroth 5-
      grand pierre 4
      järvinen 6
      nordlund 7-
      kudelka 5
      ristolainen 5
      mccarthy 4-
      aaltonen 4

      kluuskeri 4
      hauhtonen 5-
      birner 4-
      laine 5-
      tapio 5
      virtala 4-
      vahalahti 7
      suominen 6-
      venäläinen 6-
      plihal 5
      rajala 4
      meri 4
      erkinjuntti 5
      trabucco 5
      makkonen 4-
      hattunen 6
      huhtala 4
      kivenmäki 4-
      kolu 4-

      keskiarvoksi tulee 4,9 ja erittäin pitkä miinus

    • jepssstps

      Engren 8
      Ortio 9

      Berg 4
      Raboin 7
      Skålberg 4
      Vittasmäki 7
      Järvinen 7
      Nordlund 7
      Palmroth 7
      Aaltonen 4
      Kudelka 6
      McCarthy 6
      Grand-Pierre 7

      Kluuskeri 7
      Kolu 5
      Trabucco 7-
      Kivenmäki 4
      Rajala 5
      Erkinjuntti 7-
      Makkonen 5
      Plihal 7-
      Birner 6
      Virtala 5
      Venäläinen 8
      Hattunen 8
      Tapio 7
      Suominen 7
      Hauhtonen 5-
      Vahalahti 9

      JUKKA KOIVU 10

    • korkeita on arvosanat pelaajille,jotka juuri meinas joutua karsintaan.täys 4 koko porukalle.eikö me turus osata olla ees haukkua noita rahaa kääriviä paskoi.ei mitään kunniaa kellekkään.täys paskoi,niin ku nummelin sano. ihan tos

      • jepssstps

        no toki koko joukkueelle yhteisarvosanaksi 4- eihän siitä pääse mihinkään. mutta arvostelinkin ennakko-odotuksiin nähden yksilöiden onnistumista. omasta mielestäni nää kaksi hieman eri asiaa. ja olihan pojilla paljon loukkaantumisiakin, joita ei oikein voi arvostella.


    • Juha82222

      Kivenmäki heikoin lenkki = 5
      Mave lopetti.
      Hyvä ura Euroopassa.
      Kyseenalainen joukkuepelaaja mut miehen taidoista ei voi kiistellä vastaan, ne oli hienot(pelisilmä ja käsitys).

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      253
      14399
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      149
      3896
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      129
      3755
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      167
      1585
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      382
      1555
    6. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      29
      1550
    7. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      49
      1296
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      1081
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      47
      967
    10. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      82
      876
    Aihe