omenoille ja melooniille tarjoo vaalien alla iivisniemen ikoni Soini. Kyllä oli mitätöntä soinin osallistuminen YLEn vaaliavaukseen. Jos tuollaisesta tulisi pääministeri tai mikä ministeri ylipäätään, niin pitää olla huolestunut sekä kansakunnan, että osaalueiden tulevaisuuksien suhteen.
Demari Urpiainen osoitti myös olevansa ihan pihalla ja selitti täysin asian vierestä olevia kommentteja.Vasureiden polvihousu pojasta ei kehtaa edes sanoa mitä hän edustaa.
Kokoomuksen katainen oli taas kaikkein asiasllisin niin itse asioiden kuin myös esiintymisen suhteen. ns. homma hanskassa ja tiesi mistä puhui. Huomaa kun joutuu vastuuta kantamaan, niin myös ko. tilanteissa osaa ja tietää mistä ja miten puhua.
Demari Urpiainen osoitti myös olevansa ihan pihalla ja selitti täysin asian vierestä olevia kommentteja.Vasureiden polvihousu pojasta ei kehtaa edes sanoa mitä hän edustaa.
Kokoomuksen katainen oli taas kaikkein asiasllisin niin itse asioiden kuin myös esiintymisen suhteen. ns. homma hanskassa ja tiesi mistä puhui. Huomaa kun joutuu vastuuta kantamaan, niin myös ko. tilanteissa osaa ja tietää mistä ja miten puhua.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Arhinmäki vei Kataista kun litran mittaa. Soini oli käpertyneenä itseensä ja laukoi kuluneita fraaseja kuin vanha gramofoni.
Kyllä se nyt ottaa koville, että Paavo nitisti Jyrkin kuin russakan.
Oma veikkaukseni on, että Kokoomus on neljänneksi suurin puolue vaalien jälkeen.
Katainen heitti keskenjäänen sammakkonsa aloittaen lauseensa "Kokoomus tekee mitä tykkää.."
Arhinmäki oli ensimmäinen joka osasi keskeyttää ja ottaa yleisön mukaansa nauramaan.
Jyrkiltä meni liki 5. min jatkaa lausettaan, josta ei saanut enää mitään tolkkua.
Samaan aikaan soini piti turpansa kiinni, katsoi lunttikirjaansa ja mietti varmaan koska saa heittää iänikuisia fraasejaan.
Varsinainen karisman kasaus koko Soini......
Soinin Tuppuraiset ja Tappuraiset eivät jaksa enään edes naurattaa.
Soinin olisi pian opeteltava uusia vitsejä tai kansa kyllästyy.
Juu Soinilla on menneet vitsit alaspäin, kieltämättä.:D
Omat suosikkini Soinin poliittisista näkemyksistä ovat kuitenkin, eli tämänhetkinen TOP 5. minulla:
1. Ei omenalle ja banaanille sovi samanlainen lippis.
2. MELONILLE ja omenalle ei sovi samanlainen lippis.
3. Tuppurainen & tappurainen. ( Soinin kannattaisi harkita, että kuinka moneen yhteyteen tämä loistokaas keksintö sopii - periaatteessa hän voisi vastata kaikkeen jatkossa, että " tuppurainen ja tappurainen" ...)
4. Kun kissa on poissa, hiiret tanssii pöydällä.
5. Kun lakritsi ( ja mikä se toinen herkullinen syötävä oli - muistaakseni jokin hedelmä, oliko viinirypäleet?) on loppu, loppuu juhlat.
Oma kaikkien aikojen suosikkini poliittisessa fraseologiassa ever, ovat kuitenkin: 1. Jäätteenmäen " pyytämättä ja tilaamatta" ja 2. jo edesmenneen persupoliitikko- Halmeen puheet eduskuntapöntössä, että maahanmuuttajat saavat automaattisesti esimerkiksi auton sosiaalituella.:D
Jo kansallisrunoilijamme sen sanoi. paavo paavo, kovan onnen lapsi, ja sen huomasi pojun jutuista. Jopa Soini joka osasi olla hiljaa jos ei kyennyt debatoimaan, vaikutti fiksulat Arhinmäkeen verrattuna. vasureiden n. 5% ei johda kuin lopulliseen katoamiseen.
Kyllä kansa tietää...on turha sovittaa samaa lippalakkia omenalle ja meloonille.
Tää onkin ainut asia missä olen Soinin kanssa samaa mieltä.
On ylipäätänsä turha sovittaa lippalakkia omenalle tai meloonille. Soinilla taitaa kaikki aika mennä lippalakin sovittamiselle eri hedelmille. Miteköhän lippalakki istuu banaanin päähän?
Banaanille on kai useimmiten sovitettu kondomia, sillä sen muu käyttö on roomalaiskatolisen paavin mielestä synti.
Miten niin Katainen oli paras esiintyjä? Nuoli joka suuntaan ja oli niin vaikeaa.
Sullon on sitten varmaan tulot yli miljoona euroa vuodessa, kun olet tuolla kannalla? Muuten olisit hullu. En naura kokoomuksen äänestäjille, joilla on rahaa, koska tottakai he ajavat omia etujaan, mutta köyhille tai keskituloisille nauran, jotka äänestää itselleen lisää veronmaksettavaa, äänestämällä kokoomusta.
Kondomin käyttö kurkun kanssa lienee sallittua myös soinismissa? Silloinhan abortiton turvaseksi on viety huippuunsa?
Onko mielestänne luonnonvarojen tuhlaaminen hyväksyttävää pelkästään ideologisista syistä? Vai onko eroottisten halujen tyydyttäminen niin tärkeää, että se ylittää kaiken moraalin? Miksi tuhlaatte hyvän syötävän kurikun, joka on ruokaa tässä nälkää näkevässä maailmassa? Miksi tuhlaatte lateksista tehdyn kondomin, jonka asiallinen käyttö olisi hyvin perusteltua monessakin kehitysmaassa pelkästään syntyvyyden säännöstelyyn ja tautien torjuntaan.