lanta asiaa

esim,maatilalla on 200 nautaa,näiden lanta ajetaan keväällä pellolle,saman talouden 2 ihmistä velvotetaan hankkimaan kalliit paskakaivot ja kuskaamaan paskansa 50km päähän,,,,,että onko JÄRKEE
272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jätevesi laki on täysin perseestä. Kaikkien kenellä on oma likakaivo pitäis kapinoida vastaan. Ei järki paljon päättäjien päätä pakota.

Äänestä
  • kannattaa laittaa ne mullit lihoiks,niin ei tartte paskaa kuskata mihinkään!
    Tilipussikin kasvaa,kun saa rahat lihoista,ja tukiaiset päälle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LANTAA VAI PASKAA kirjoitti:

esim,maatilalla on 200 nautaa,näiden lanta ajetaan keväällä pellolle,saman talouden 2 ihmistä velvotetaan hankkimaan kalliit paskakaivot ja kuskaamaan paskansa 50km päähän,,,,,että onko JÄRKEE

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu