ei käännetty selkää,ei tehty yhtään mitään - vaikka Slovakia kieltäytyi antamasta euroakaan Zorbaksille.
Jyrki-boy on pahin kusettaja mitä löytyy,jopa rivi kokkarit alkavat jo epäillä kataisen touhuja.
Jyrki-boy on pahin kusettaja mitä löytyy,jopa rivi kokkarit alkavat jo epäillä kataisen touhuja.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kyllä ne rahat menevät rahat lainanneiden kapitalistien tappioiden korvaamiseen, eikä kreikkalaisille. Ja samat porhot lainaavat nekin rahat.
Suomi olisi voinut tehdä saman tempun kuin Slovakia - ei siitä mitään sanktioita olisi tullut.Mutta kun täytyy näyttää että kyllä meillä sitä rahan paskaa riittää - vaikka köyhyys vaan kasvaa.
Varautukaa jopa 16 miljardin euron laskuun! Jopa Sampo pankin Nalle nauroi näille huuhaille! Uhkasi jo äänestää jossain vaiheessa PS-ää.. Ilmeiseti tekeekin?
http://yle.fi/uutiset/teemat/vaalit_2011/2011/03/katainen_lisatakuista_kieltaytyminen_ei_tarkoita_potkuja_eurosta_2446304.html
Jyrki heitti takin nurin kiireesti, vuorokausi vaalitentistä ja nyt jo on Timo Soinin linjoilla. Kokoomuksessa on Galluppeja katseltu pitkin yötä ja hätä valuu pitkin kinttuja;D