Poikittaisella mailalla päähäntaklaus,Granlud päin maalirautoja.Käsittämätöntä ja tuomari seisoi viereressä,niin kuin tami sanoi taklaukset pitää hoitaa oikein ja tälläiset törkeät pitää ottaa pois.
Missä Väänäsen ottelukielto ja rangaistus
9
117
Vastaukset
- noutaja tulee
Jos vanhat merkit pitää paikkansa niin eiköhän Väänäsen maksun aika vielä tule...veikkaus kuka vetää sitä mailalla päähän?Sit Jalosta syytetään käskyttämisestä....
- Liigan vastuu!
Kyllä juurikin näin. Nyt pitäisi Liigan nopeasti ihan oikeuden ja reilunpelin hengessä antaa Väänäselle pitkä pelikielto. Ihan Väänäsen itsensäkin vuoksi, ettei Ossi joudu kovan yliajon vuoksi pois.
Ellei Liiga anna rangaistuksia törkeyksistä niin vastuu tämän illan Väänäsen yliajosta on sitten kyllä ihan vain Liigan herroilla.
- totuuksia-1
tamia vitutti kun hifki hävisi, siitä on kysymys.
- <<Z<
TOIVOTAAN ETTÄ VÄÄNÄNEN SAA SELKÄSAUNAN JYPIN PELAAJALTA JOS JOKERIT ETENEE JATKOON...
- 9+3
Ilman muuta pitää antaa rangaistus siinä tapuksessa jos taklauksessa on jotain väärää, mutta tässä ei ollut. Enemmän oli törkeätä tämä ifk:n harrastama maalivahdin päälle ajaminen. Niin ja siis en ole kummankaan joukkueen kannattaja, että on minulle aivan yksi ja sama kumpi näistä paskoista menee jatkoon.
- old time hockey???
Tää itku alkaa aina kun tulee turpaan..
20 v Hifk on ratsastanut old time hockey:llä ja ajellut äijjää kumoon sen minkä ehtii. Ja joka saa...nan kerta kun osuu omiin, alkaa toi itkeminen kuinka väärin heitä kohdellaan!
Vaihtakaa sloganinne vaikka no time hockey ja keskittykää jääpalloon koska se näyttää toimivan.- 6+1
Hyvä. Erittäin hyvä ja tyhjentävä vastaus. Muistui tuossa mieleen eräskin Lähteenmäen tapaus.
- noutaja 5
6+1 kirjoitti:
Hyvä. Erittäin hyvä ja tyhjentävä vastaus. Muistui tuossa mieleen eräskin Lähteenmäen tapaus.
No niin idioottikin heräs...
- Paremma rankkarit
Ehdotyomasti jääkiekkoon pitäisi saada rangaistuskäytännöksi sellainen että jos tahallisesti vahongoittaa vastustajaa joka joutuu "sairaslomalle" niin vahingoittaja on saman pituisen ajan sivussa. Jos käy niin hassusti että vahinko lopettaa molempien peliuran niin voi voi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 804486
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺854381Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433729Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163423Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402947Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102654En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142632IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm391983Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581718Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli951253