Punainen risti

Anteeksi koko ihmiskunnan puolesta olette jo saanut keskisuomesta keraattya 5000ekee Japaniin,havettaa koko suomen puolesta koko touhu
4294
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Hei,

Ymmärrät kai, että 5000 euroa ei ole juuti mitään tuommoisessa katastrofissa sekä SPR ei voi aloittaa virallista avustustoimintaa ennen kuin katastrofimaan oma Punainen Risti/Puolikuu sekä maan hallitus on tehnyt virallisen avunpyynnön.

Äänestä
  • Aloittaja

    Tarkoitin samaa

    Äänestä

  • Aloittaja

    Vein kahden kaverin kanssa riisisäkin suuren tulvajärven koululaisille Kambotseassa,sekä olin mukana avustamassa thaimaan slummin lapsille jotaa he saavat päivähuidon ja pienimuotoista opetusta jne siellä tuo raha näkyy ja toimii,mutta siiitä on organisaatiokulut pois eikä tarvi lupia jne.Joku vuosi oli tapasin Kambotsean lentokentällä,he olivat osittain punaisen ristin toimeksiannolla tulossa afrikasta,kysyin mitä he tekivät siellä,vastaus kuuului keinun koulun pihaan-ok hyvä sekin mutta tuli mieleen oliko järkee vai ei.vuosi zunamin jälkeen kävin phi phi saarella johon tuli kaksi aaltoa kysyin asianosaisilta ,että onko näkynyt avustuksia,he olivat huuli pyöreänä,että mitä ?Naapurissa on oikea veteraani hänen poika hoitaa nyt häntä vaihtaa vaipat ym pojalle oli tarjottu 50 euroa kuukaudessa hoitorahaa hän kieltäytyi,isä on ostanut konkakkia avustus rahoilla no hyvä niin.Olen tullut siihen tulokseen,että en aio avustaa näitä ns raskaita organisaatioita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rami.ra kirjoitti:

Anteeksi koko ihmiskunnan puolesta olette jo saanut keskisuomesta keraattya 5000ekee Japaniin,havettaa koko suomen puolesta koko touhu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu