Minkälaisia lempinimiä on taksikuskeille annettu ja missäpäin suomea.
Itellä tulee mieleen:
suhari ja läskiniska
Itellä tulee mieleen:
suhari ja läskiniska
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Tolppahomo ja tolppa apina ...
No joo...jopas on fiksua sakkia jälleen täällä. Tolppa -apina on meilläpäin puhelin - tai sähköasentaja. Ja niissäkin on osa homoja. Miesparturikampaajat ovat yleensä niitä ja tanssijapellet.
vantaalta tulisi mieleen:Perunakeisari,ampuja antti,maantie rosvo,hiljainen timppa.Stadin(suomen rektaali)kuuluisimmat ovat varmatenkin tartzan poikineen.
nopsajalka,vatanen,jarruvalo,durasel,notredam,kylmäkone,
jarrupala,rakinlöyhkä,kusettajrinn_,onhan noita pulmusia...mielenterveytensä menettäneitä.
Meillä tampereella on tappaja unski , hieno miäs .
Vitjamuna Aaltonen
pyöveli, saasteukko-porsas, p.torstai, norsun ja kärpäsen risteytys, sätkivä sika, psykopaatti, opossumi, rabies-susi, taxi-sika, etc
Löysä.Ei jaksa nostaa matkalaukkuja autoon.Hesassa sädehoitoklinikan edestä hesan taksi haki sauvoilla liikkuneen asiakkaan,tää nuija vaan istu penkissään eikä avannut ovea.Kävin juntille sanomassa valitut sanat.
läskäri, "maksan 5 euroa matkasta" , "pojat yrittäkää venyttää", ryhävalas, "dummy" etc
fätmäni, laatikkopää, tursas, ryösti, kalju jallu, antisemiitti fasisti sika, maaharakka
keikkaa vetkuttava kääpiö, käppänä vompatti, väpättäjä, marmatti, taximakkara, kovakuoriainen=kovanen, taxitoukka, tx böölö, böölöntorin taxitarkastin(=taxi sioille ärhentelevä puliukko joka asuu pisuaarissa/lehtilaatikossa)
"taxi tekee hyvää", "veli sai satkun taxista-veli ei pääse sängystä"
Ikaalisten nelisatanen, taksinatsi, Man eater, ..
akkalauma!
KYY
Arvaa mitä tulee mieleen tällaisen aloituksen tekijästä,,listaan että erittäin heikon itsetunnon omaava nulkki,,,kasva aikuiseksi,,korvantakuset ovat sinulla vielä märät.
SIKA-NISKAT = Rahaa taskut täynä, ISÄNNÄT Yleensä,aina työmaalla,kun niil ei ole enään muuta elämää !
Smurffit,kaljamahat,tolppahomot,kiiltoperseet ,et,pussihousu mustalaiset,savon sankarit stadissa,jne....
jos itte ajais aikanaan keikka niin lempinimellä emppa joka pitäisi aurinkolaseja.sinistä paitaa ja bullitt lempinimellä koska ajaisi saabiakin