Suomalaiset metsämarjat ja sienet

ovat turvallisia.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/WHO Ruuasta löytynyt säteily vakavampi ongelma kuin ensin uskottiin/1135264778035/?cmp=tm_etu_uusimmat_uutiset

Niin ja Itämeren kalat!
-EVIRA_
6138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

PÖYRISTYTTÄVÄ lausunto tuon kaliberin viran haltijalta, luottaa pelkkiin kuvitelmiin ja arvailuun, vaikka jo alkeisoppaista sekä lähihistoriasta löytyy moisen kuvitelman kumoavat tiedot:

"Kuvittelimme, että tämänkaltainen ongelma voitaisiin rajoittaa 20–30 kilometrin alueelle", sanoi WHO:n läntisen Tyynenmeren aluetoimiston tiedottaja Peter Cordingley."

Mitä tuollaisella Puuha-Petterillä on tekemistä näin tärkeässä tehtävässä????

Onko WHO aivottomien työllistämisklubi???!!

Äänestä

Hyvä tietää, lähdenkin sieneen.

Äänestä

Löytää ens syksynä sienet paremmin kun ne loistaa pimeessä.

Äänestä

Tosi outoa toimintaa, kun ei säteilystä ole esillä määriä missään.

Äänestä
  • Tervetuloa fasismi-suomeen? Sellaiseen ajauduimme jo Kekkosen pienyrittäjien lahtaamisoperaatioiden jäljiltä. siis lahtasi taloudellisesti pönkittääkseen oman suvun ja kavereiden sijoituksia suuryrityksiin.

    Eihän se käy että kilpaileva firma tuottaa hyvää voipi oman kultamunan susi ja sekunda paljastua??

    " kun ei säteilystä ole esillä määriä missään. "

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


STUK-STUK-STUK kirjoitti:

ovat turvallisia.

http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/WHO Ruuasta löytynyt säteily vakavampi ongelma kuin ensin uskottiin/1135264778035/?cmp=tm_etu_uusimmat_uutiset

Niin ja Itämeren kalat!
-EVIRA_

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu