En voi kun kiukusta pihisten katsella tämän vuoden Idols ohjelmaa.Kun pistää niin vihaksi kun tuomarit ei enään kommentoi mitään,kehuvat vaikka joku laulaisi väärinpäin Mikki hiiren merihädässä jotenkin näin että:"loistava kappale valinta,mahtava saundi,sulla on asenne kohdallaan,näytät kivalta noissa mikki hiiri korvissa...jne jne.Siis ihan oikeasti,onko formaatti kieltänyt arvostelemasta näitä lapsukaisia ettei ne vaan saa traumoja tai jotakin.Onhan tuo jo naurettavaa kun ei mitään rakentavaa palautetta ja arvostelua,kaikki on koko ajan niin IHANAA.Jopa karjalan kunnailla oli niin ihana valinta että..huh.Hyvät äänet on laulajilla,ei siinä mitään,mutta onhan kilpailun taso ja esitykset ihan surkeaa tasoa edellisiin verrattuina,juuri kun kukaan ei vaadi mitään nuorilta laulajilta.Olen tosi pettynyt tuomareihin,Jonekin ihan kuin joku lapanen,ei mitään mielipidettä,huh.
Tuomarit nössöjä
5
181
Vastaukset
- SAMAA MIELTÄ
Taidan lopettaa koko ohjelman seuraamisen, koska noi tuomarit ovat vielä paskempia kuin huonoimmat laulajat. Tää on joku mainostemppu. Jotkin esitykset ovat olleet niin epävireisiä, vaisuja ja noloja, mutta ei, he vain kehuvat. Oikein vältellään rakentavan kritiikin antamista. Ei tuolla tavalla ainakaan laulajien taso nouse ja esitykset parane. Ei siis enää mitään syytä seurata ohjelmaa. Säälittää noi tuomarit, he ovat ihan sekaisin ja ohjelman perusteella ihan väärällä alalla. Tuo taitaa kuulua formaattiin että kehutaan kaikkia ja ajatellaan että se innostaa ihmisiä äänestämään, ei ennen ole tuota ollut. Perseestä koko ohjelma.
- ihoioih
Onhan tuo Suomen idolsin taso aivan hanurista jenkkilään verrattuna. Ja kun tuomarit tosiaan vaan nössöilee, niin kyllä on tosiaan terä kadonnut tuosta. Jonekin nössöilee, hävetköön....
- NenehH
Nössöjä kyllä!!! Idolsissa ja muodin huipulle ohjelmassa jne jne. Miks on tuomareita edes jos ei anna myös rakentavaa kritiikkiä?? Huoh. Ottakaa mallia jenkkien tuomareista jotka sanoo suoraan!
- Niin tai näin jne.
Ne ressukat ei vaan tiedä miten pitäisi olla että katsojat olisivat tyytyväisiä... Tuotantoryhmältä tulee varmaan milloin minkäkinlaista ohjeistusta.
Mikä kertoo myös siitä että katsojaluvut ovat kaikkein tärkein asia, ei se mikä on oikeasti aiheellista ja mielekästä kritiikkiä. Ja mistä kritiikin antamisessa on oikeasti kyse.
Ehkä ensi jaksossa ne taas yrittävät miellyttää niitä jotka haluavat sitä "ilkeilyä", ja se ärsyttää joitakin. Syntyy otsikoita, ja sitten seuraavalla kerralla yritetään taas olla "kiltimpiä".
Tuomarit ovat hukassa. Ei tässä ole paljonkaan järkeä, mutta tuskin on koskaan ollutkaan... - idols pilalla
"No jos nyt jotain huonoa pitää oikein tikun kanssa tonkia, niin ehkä vähän vähemmän voisit muljautella silmiä laulaessas."
Ristus sentään miten tylsä tuotantokausi. Joko Suomen kaikki karismaattiset ja hyvät laulajat on työllistetty, kun amatöörikisoihin ei enää eksy yhtäkään hiomatonta timanttia? Kai tuomareita on kielletty kritisoimasta, kun kerran koelauluissakaan ei enää saa piruilla. (Eikös joskus muinoin se juuri ollut se formaatin vetonaula hyvien laulusuoritusten yläpuolella?)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1672794
- 2012067
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.501862- 711766
- 921648
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91521- 811224
- 811080
- 951039
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes1961020