Kokomuksen sekoilut

Ilkka Kanerva ja tuksu,Marja "papukaija"Tiuran vaaliraha sotkut,Samsa Katajan vaaliraha sotkut,Anne Holmlundin hätäkeskus siirrot,kreikan lainat,irlannin takuut,onhan näitä mokailuja vaikka kuinka paljon,ai niiin vielä Kimmo sasi ja yöllä laivan hytissä puheet politiikasta.
254
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nii just ja vielä tälläiset idiootit päättävät meidän asioista,tuohon listaan vois lisätä vielä paljon,mut eiköhän kaikki ne jo tiedä.

Äänestä

Ei tässä muut sekoile kuin sinä:

Ilkka Kanervaa ei ole tuomittu oikeudessa, joten odotetaan oikeuden päätöstä

Marja Tiura kohtaan ei syytettä nostettu

Kimmo Sasi, toimittajien mielikuvitus lensi laivalla

Sampsa Katajaa kohtaan ei syytettä nostettu ja tämä on eduskunnan joulukuun 20. päivä on vain jälkikäteen keksitty ansa. Jos olisi puhallismittari oven pilessä ennen suurta salia, kuina monen kohdalla viisari saattai heilahtaa, jos on nautittu esim. viiniä ruuan kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


koksekkoksek kirjoitti:

Ilkka Kanerva ja tuksu,Marja "papukaija"Tiuran vaaliraha sotkut,Samsa Katajan vaaliraha sotkut,Anne Holmlundin hätäkeskus siirrot,kreikan lainat,irlannin takuut,onhan näitä mokailuja vaikka kuinka paljon,ai niiin vielä Kimmo sasi ja yöllä laivan hytissä puheet politiikasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu