koska romaneista

462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tässä alkaa hiljalleen ymmärtämään takavuosien etnisiä vainoja. Ikävä kyllä.

Mitenkähän LAUMAN suomalaisia kävisi jos perustaisivat asuntovaunu-slummin bukarestin keskustaan ja elättäisivät itsensä lain vastaisilla toimilla. Varmaan kaupunginjohto miettisi sielläkin leirialueen paikkaa, suihkutiloja yms

Äänestä
  • Olinpas minäkin tyhmä. Turhaan varasin Barcelonassa hotellin. Teltta vaan pystyyn Placa Catalunyalle ja paluumatkan olisi maksanut tietysti kaupunki. He olisivat tietysti miettineet yhtä kiivaasti kuin täälläkin, että mihin he päänsä kallistavat ensi yönä. Tänään sitä kai taas mietitään???? Toivottavasti järki voittaa.

    Äänestä

Onkohan Helsinginkaupungin hallinossa "kaikki muumit laaksossa"

Äänestä

Likaa vihreitä kannabiksen polttajia ja stalinisti taistolaisia. Siitä nämä ongelmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eroon lopullisesti ? kirjoitti:

http://omakaupunki.hs.fi/paakaupunkiseutu/uutiset/kalasataman_romanileiri_sai_lisaaikaa/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu