Siis mihin?
Mihin kristitty tarvitsee adventismia?
Jeesus riittää
1071
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Rahastukseen.
pääsee kähmimään lapsia.
Tämä Lasten kähmimisen oikeudet ovat annetut vanhoillis Lesdadiolaisille. Heille on Heidän Jumalansa antanut kähliä näitä omia lapsiaankin, Näihän kerrotaan Sanomalehtien palstoilla! Heille on antanut heidän jumaluutensa yksin oikeuden tävän moraalittomattomuuteen.
testamenttien ja lahjakirjojen tekemiseen.
Adventismia tarvitaan keräämään varoja Jumalalle:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9745498
Kun muut kristityt keskittyvät vaikkapa tyydyttämään itseään.
Antti, Jumalalle ei tarvi kerätä varoja, eikä voikkaan kerätä. Jumalan on maa ja kaikki mitä siinä on. Eikä Jumala tarvi meiltä mitään. Jos kuvittelemme, että me annamme jotain Jumalalle, niin se on suurta harhaa. Jumala ei tarvi minun eikä sinun rahojasi. Jumala antaa kyllä pitää sinun rahasi ja minun. Hän ei niitä tarvitse. Mutta jos mulla ja sulla on jotain Hänen omaansa, niin se on eri juttu.
Ei se pieni poikakaan tuonut omaansa, kun toi viisi leipää ja kaksi kalaa. Isänsä ja äitinsä antamia olivat. Eikä Jeesus tarvinnut opetuslapsien kaloja, kun Hän kutsui rannalla heitä syömään. Pojilla oli 153 kalaa, mutta Jeesuksella oli jo ruoka valmiina. Kalat oli jo paistettu, kun pojat tuli saaliinsa kanssa.
Jumala on kanssasi eri mieltä.
Mihinkä Maailma tarvitsee Kristillisyyttä? Luulisin vihkimisen lasten valelun ja hautauksen olevan näitä Kristillisiä muotomenoja.
Jos haluat olla oikeasti Jeesuksen seuraaja. Siihen.
No jos kristityllä tarkoitat ihmistä joka uskoo >olevansa< kuolematon sielu erossa Jumalastakin
tai jos kristityllä tarkoitat uskoa että Jumala loi elämää jota sitten ikuisesti piinataan tulijärvessä
tai jos kristityllä tarkoitat ihmistä jolla on sellainen luulo että saatana on jonkinlainen hiilihankoa heiluttva sarvipää
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että Jumalan laki ei ole ikuinen laki
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että viikottainen sapatti onkin sunnuntaina
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että saat valehdella ja mollata ihmisiä, mutta kuitenkin päädet taivaaseeseen
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että Jeesus ei maksanutkaan kaikkia meidän syntejämme
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että Vanhatestamentti ei enää kuulu kristitylle
tai jos jos kristityllä tarkoitat sitä että srk:n kokouksissa kaatuillaan ja kontataan lattioilla ja että se on Pyhän Hengen työtä
tai jos kritityllä tarkoitat sitä papit voivat antaa syntejä anteeksi
tai jos kristityllä tarkoita sitä että homoseksulismin siunaaminen on Jumalan tahto
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että kielillä puhuminen on sitä että jokelletaan jotain siansaksaa jota sitten joku toinen joka ei itsekään osaa muita kieliä kuin esim. suomea tulkkaa
tai jos kristityllä tarkoitat sitä että srk:n kokouksissa saadut näyt menevät ohi Jumalan sanan Raamatun
... NIIN SILLOIN TARVITSET VARMALLA ADVENTTIKIRKKOA AUTTAMAAN SINUT ULOS NOISTA - MONISTA MUISTAKIN - HARHOISTASI
alex :)