tarja olkoon viimeinen

Olen kyllästynyt presidentillisiin ympäripyöreyksiin ja joutaviin edustustilaisuuksiin sekä siihen, että typerät kansalaiset kirjoittavat lehtien mielipidepalstoille "tarja laittoi poliitikot kuriin" -tyylisiä juttuja. "Poliitikot ovat ahnaita ja likaisia byrokraatteja, mutta Tarja on kaiken kuningatar." Mihin presidenttiä tarvitaan? Ei mihinkään, eikä presidentti nykyään mitään voikaan tehdä, kunhan vaan on.
3240
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Suomi tulisi vähintään yhtä hyvin toimeen ilman presidenttiä. Ihailkoot ne typerät kansalaiset jotain muuta julkkista juorulehtiensä palstoilla, joilla ihailuun on pakottava tarve.

Äänestä
  • Omalle puolueelle ikioman presitentin. Saavat pitää kaikkineen perskarvoineen.

    Äänestä

  • Just. kirjoitti:

    Omalle puolueelle ikioman presitentin. Saavat pitää kaikkineen perskarvoineen.

    Tai miksei puolueelle suoraan oma kuningas? Kuninkaallisethan ovat jännittäviä ja kiinnostavia ja niitä on helppo ihailla, kun niillä on kimmeltävät kruunut ja kaikki. Demarit voisivat valita Lipposen kuninkaakseen, mutta (valitettavasti) todennäköisempi voittaja olisi kuningatar Muumimamma, kuningatar Jari sillanpää tai kuningatar Marco Bjurström. Äänestys voitaisiin suorittaa Seiskan tms. laatulehden palautuskupongilla rasti ruutuun -periaatteella.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


parlamentaarikko kirjoitti:

Olen kyllästynyt presidentillisiin ympäripyöreyksiin ja joutaviin edustustilaisuuksiin sekä siihen, että typerät kansalaiset kirjoittavat lehtien mielipidepalstoille "tarja laittoi poliitikot kuriin" -tyylisiä juttuja. "Poliitikot ovat ahnaita ja likaisia byrokraatteja, mutta Tarja on kaiken kuningatar." Mihin presidenttiä tarvitaan? Ei mihinkään, eikä presidentti nykyään mitään voikaan tehdä, kunhan vaan on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu