aion siirtyä kokoomuksen kannattajaksi

Tämän viimeisimmän eheytys-kampanjan jälkeen olen vahvasti tullut siihen tulokseen että liityn ennemmin Kokoomukseen, koska puolueen kiihkouskovien toiminta on rasistista. Kristillisiä ja isänmaallisia arvoja voi puolustaa myös järkevämmässä puolueessa ilman rasismia.
565
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Rasismi= toimintaa jossa henkilö asetetaan eriarvoiseen asemaan rodun tai muun ominaisuuden vuoksi.

Eheydy kampanjassa on itseasiassa kyse aivan muusta. Eli asettamisesta homoseksuaalit samaan aseman kuin kaikki muutkin syntiset. Eli hakemaan anteeksiantoa, armoa ja pelastusta Herralta Jesukselta.

Ei siis kulttuuri ministeri Vallinilta, tai oikeusministeri Braxilta tai SeTa päällikkö Tarja Haloselta.

Jos siis hylkäät Raamatun perustan; et voi puolustaa kristillisä arvoja missään muuallakaan: voi yrittää pettää itseäsi ja muita, mutta luulen, että petoksellisella ihmisellä ei ole Kokoomuksessakaan juuri tulevaisuutta.

Jos olet halukas vahingoittamaan yhteiskuntaa joka perustuu heteroseksuaaliseen perhekäsitykseen, on oikea paikkasi lähinnä Vasemmistoliitto. He ovat ilmeisesti kaikkein selkeimmin UusMarxilaisen perhemallin tuhoamislinjalla.

NINEL

Äänestä

Eheytys-kampanjan takana olivat Nuotta-lehti ja kuusi kristillistä järjestöä, jotka eivät kuulu KD:hen ja joiden toimintaan ei KD pysty mitenkään vaikuttamaan.. Media kuitenkin nostaa KD:n aina esille, kun keskustelu sivuaa seksuaalivähemmistöjä. Miksikö? No siksi, että Räsänen toi ilmi omat henkilökohtaiset mielipiteensä asiasta kuuluisassa homokeskustelussa. Onko Timo Soinin perussuomalaisten puoluetta riepoteltu tässä asiassa? Ei ole, vaikka Timo Soini on Räsästä vieläkin jyrkempi moraalisissa ja eettisissä periaatteissaan. Ainoa ero on siinä, että Soini on katolinen ja retoriikansa ansiosta vaikuttaa kovin leppoisalta veikolta, vaikka jyrkkien, uskontoon liittyvien mielipiteidensä vuoksi ei sitä todellisuudessa olekaan.

Äänestä

Media se oli, joka maalasi niin, että KD olisi jotenkin osallinen tähän. Enpä usko, että tämä on mikään vaalitemppu. Nuoret ovat todennäköisesti tehneet kampanjan ihan omilla aikatauluillaan. Kannattaa lukea:
http://yle.fi/uutiset/teemat/vaalit_2011/2011/03/kristillisten_rasanen_puolueella_ei_mitaan_tekemista_quotala_alistuquot_-kampanjan_kanssa_2468073.html

http://www.paivirasanen.fi/ajankohtaista/17-blogit/419-haluamme-keskittyae-talous-ja-hyvinvointikysymyksiin

Näin itsekin KD:n eduskuntavaaliehdokkaana voin sanoa, ettei puolue ole millään tavalla kampanjassa mukana. Itsekin kuulin siitä vasta keskiviikkoaamuna eli reilusti jo kampanjan alettua.

Äänestä

KD:lla on arvot kohdillaan, ei pois kannata mennä mediahyökkäyksen takia!

Äänestä

Kokoomus onkin täynnä homoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinen KD:nen kirjoitti:

Tämän viimeisimmän eheytys-kampanjan jälkeen olen vahvasti tullut siihen tulokseen että liityn ennemmin Kokoomukseen, koska puolueen kiihkouskovien toiminta on rasistista. Kristillisiä ja isänmaallisia arvoja voi puolustaa myös järkevämmässä puolueessa ilman rasismia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu