Kokoomusehdokas matkustaa Fukushimaan.

Fuk U Shima

Oulun vaalipiiristä eduskuntaan yrittävä 26-vuotias Henri Heikkinen on järjestänyt erikoisen rahakeräyksen. Mies julistaa Facebookissa ja blogissaan haluavansa todistaa ydinvoiman turvallisuutta matkustamalla itse Fukushiman ydinvoimala-alueelle Japaniin.

Heikkinen on saanut myös aiemmin julkisuutta erikoisilla tempuillaan. Kirkollisvaaleissa miehen tähdittämä kaksimielinen mainos aiheutti hämmentyneitä reaktioita ja tammikuussa Kaleva uutisoi Heikkisen joutuvan puolueensa piirijohtajan puhutteluun. Tuolloin syynä olivat rattijuopumustuomion ja aiemman huumeiden käytön salailu puolueelta.
Kesäkuussa 2010 mies etsi edustusvaimoa netissä.

http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011032513437292_vl.shtml

16

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varavaraani

      Tästä kaverista saadaan vielä uusi säteilevän lahjakas poliitikko Kansalliseen Mokaamukseen.

      • Kokoomus Fukushimaan

        Opintomatka Fukushimaan sopisi nyt kaikille kokoomuspoliitikoille. Voisivat ottaa opiksi ja miettisivät vähän asioita koko lyhyen loppuelämänsä.


    • ..

      Toivottavasti kuolee sinne, jokainen kokkare vähemmän on iso plussa.

      • Pahalta näyttää...

    • ??

      Mitä muuta voi odottaa kokoomuslaiselta RATTIJUOPPO NARKKARILTA?

    • Jääman

      Tuo idiootti ei tule pääsemään Fukushiman ydinvoimala-alueelle koska sinne ei päästetä ketään säteilyn takia ja jos hän kaikesta huolimatta onnistuu sinne pääsemään hän tulee sairastumaan vakavasti säteilyn takia.

      Jos hän haluaa todistaa ydinvoiman olevan turvallista niin miksi mennä Japaniin asti kun hän voisi joko Loviisan tai Olkiluodon ydinvoimalan reaktoriin ilman suojapukua ja sen jälkeen hän voi kertoa sairaalaan teho-osastolta käsin ydinvoiman turvallisuudesta.

      • Näin kyllä on.

        Atomivoiman "turvallisuuden" voisi todistaa Loviisassakin, ja halvemmalla.


    • hiekka polttaa
    • säteilymies
      • :::::

        Suosittelisin kyllä hiilikaivokseen menoa vaikkapa Kiinaan! Jos tulee sieltä mustana pihalle, voi todistaa, että hiilikaivoksiin ei ole kukaan koskaan kuollut!
        Samalla tulee todistetuksi sekin, että kokoomuslainen pärjää kepeässä kaivostyössä!


      • tyypillinen kokkeli
        ::::: kirjoitti:

        Suosittelisin kyllä hiilikaivokseen menoa vaikkapa Kiinaan! Jos tulee sieltä mustana pihalle, voi todistaa, että hiilikaivoksiin ei ole kukaan koskaan kuollut!
        Samalla tulee todistetuksi sekin, että kokoomuslainen pärjää kepeässä kaivostyössä!

        Nousukas tekee mitä rahoittaja käskee.


    • Kun puolueen

      johdossa on asiakirjaväärentäjä joka ei osaa laskea ja jonka mielestä on fantastista ottaa miljardeja lainaa ja lainata ne edelleen perseaukisille niin toi sopii ihan hyvin joukkoon.

    • vonW

      toivottavasti jääkin japaniin

    • Hyvä idea

      Japanilaiset voivatkin käydä helikopterista potkaisemassa sen sinne reaktorin jäähdytysvesi altaaseen.
      Ja näin kokoomuksen pesunkestävästä sutkista rattijuoppo narkkarista tuleekin erinomainen säteilysuoja, kun reaktoria aletaan valamaan betoniin.

    • Sekoomuksen edustaja

      Verestä saadaan hyvää jäähdytettä reaktorille!

      • Varavaraani

        Kokoomuslaiset ovat kylmäveristä porukkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1147
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      857
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      793
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      37
      551
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      500
    9. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    10. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      49
      487
    Aihe