Jumissa pimeässä paikassa

Minotaurus.

jossa joku jahtaa sinua?

Katsoin tässä Catacombs-nimisen leffan, ja se oli mielestäni aika hyvä, kunnes loppuratkaisu tuhosi kaiken. Kiinnostaisi löytää lisää vastaavia elokuvia, joissa päähenkilö on yksin jossakin paikassa, eikä meinaa päästä pois, ja siellä on jonkinlainen hirviö jahtaamassa tätä. Tyyliin Minotaurus-tarina. Josta tulikin mieleeni toinen vastaavanlainen elokuva, joka oli nimeltään Minotaurus (ja erittäin huono elokuva olikin).
Olen nähnyt myös The Descent-nimisen leffan, jossa on samanlainen idea, paitsi että tapahtumat sijoittuvat vuoren sisälle, jossa joukko naisia lähtee tutkimaan luolastoa, ja jäävät sinne loukkuun hirviölauman kanssa.

Jos joku osaa suositella lisää tuon kaltaisia elokuvia, niin olisin kiitollinen!

0

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

        Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
        Sinkut
        347
        1287
      2. Mikä sinua ja kaivattuasi

        Yhdistää??????
        Ikävä
        54
        763
      3. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

        Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
        Lieksa
        55
        748
      4. Sinulle mies

        Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
        Ikävä
        38
        735
      5. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        152
        653
      6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        26
        621
      7. 46
        621
      8. Miia Heikkinen avautui !

        Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
        Judo
        59
        616
      9. 57
        608
      10. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        45
        567
      Aihe