Alexander Stubb, tuo pitkä komea mies, nöyryytti eilen Timo Soinia.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/110768-stubbin-tunteet-kuumenivat-–-loi-soinille-luvut-poytaan
Katsokaa Alexanderin ilmettä tuossa kuvassa, on meinaan sellainen ilme, että "älä ala mulle ryppyilemään, tai tulee turpiin".
Eikös tuo Stubb ole tuollainen 190 cm. huippukuntoinen kaappi, eli kun hän jotain sanoo, niin harva hänelle uskaltaa sanoa vastaan.
Stubb oli aika ankara Soinille:
"- Älä vääristele äläkä hämmennä. Voit hirveän helposti Timo heittää noita lonkalta. Missään muualla ei käydä tällaista keskustelua, Stubb piikitteli."
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/110768-stubbin-tunteet-kuumenivat-–-loi-soinille-luvut-poytaan
Katsokaa Alexanderin ilmettä tuossa kuvassa, on meinaan sellainen ilme, että "älä ala mulle ryppyilemään, tai tulee turpiin".
Eikös tuo Stubb ole tuollainen 190 cm. huippukuntoinen kaappi, eli kun hän jotain sanoo, niin harva hänelle uskaltaa sanoa vastaan.
Stubb oli aika ankara Soinille:
"- Älä vääristele äläkä hämmennä. Voit hirveän helposti Timo heittää noita lonkalta. Missään muualla ei käydä tällaista keskustelua, Stubb piikitteli."
Vastaukset 16
Vanhimmat
"Missään muualla ei käydä tällaista keskustelua"
Herrojen totteliaan koiran kommentti.
Ei saa keskustella koska muutkaan ei keskustele?
Bilderberg-Jyrkin poikaystävällä meni hermot, kun Timo puhui asioista mistä on pyöreässä pöydässä sovittu ettei puhuta.
Stubb, tuo sateenkaarella ratsastava EU-kameleontti, on "hyvän ystävänsä" Kataisen kera nöyryyttänyt Suomen kansaa jo vuosia, mutta silti sitä meinaa vieläkin joku äänestää, kun ei ymmärrä, että mies on superrikkaiden ja siionistipankkiirien salainen asiamies.
Suomihan on Stubbille muutenkin vain ponnahduslauta unionin huippuvirkaan.
Näyttää vähän siltä,että nyt pääpuolueiden pääasia on hyökätä
Soinin niskaan.
Se on aika läpinäkyvää ja kääntyy heitä itseään vastaan.
Soinilla on niin paljon kolesterolia veressä ettei enää happi kierrä läskin aivoissa, käkättää ihan puutaheinää!
Stubb on naurettava kukkakeppi, pituutta hänellä on muistaakseni 189 ja painoa noin 80 kg.
Tuota hurri hakattaisiin snagarijonossa soosiksi alle aikayksikön, niin ylimielinen ärsyttävä pelle hän on.
Nyt menen ainakin äänestämään Perussuomalaisia.
Suomenruotsalaiset johtaa tätä maata, kuvassa kaksi hurria.
http://suomenkuvalehti.fi/s/files/Uutisen kuvat/wahlroosstubb.jpg
Wahlroos kyykytti köyhiä ja rikkinäisiä perheitä
http://www.uusisuomi.fi/raha/94398-wahlroos-kyykytti-koyhia-ja-rikkinaisia-perheita
Ilmankos nuo haluaa riisua suomalaiset kansalaiset aseista.
Onpas lapsellista ajattelua : "Eikös tuo Stubb ole tuollainen 190cm, huippukuntoinen kaappi...."
Olen varma että olet alle 30-vuotias poika, sillä senlaista tuo ajattelu on.
Eikö se ole poika kuules ihan sama onko Stubbi vaikka 3 -metrinen, niin asiasta voi olla omaa mieltä. Mikä ulkokuoren perseen-nuolijatyyppi sinä oikein olet, kun tuolla lailla ajattelet. Voittaako ulkoinen olemus ajattelun älyllisyyden ?
Ja mitä tuohon Stubbiin ja hallitusväkeen tulee, niin kuka tuohon sakkiin enää viitsii uskoa ?. Sen verran kehnosti on suoman ja suomalaisten asioita hoidettu, suomen maat myyty ulos suorastaan !
Siat kuikkaan ulisemasta täältä, jos ei ole älyä pohtia mitään !.
vituttaa tosiasia että Kokoomus ei ole enään muutaman viikon päästä hallituspuolue.
Eikö Soini sanonut sitten oikein?
Annettu:160,milj.Islannille
Annettu 515,milj.kreikalle.
Pois tuo korkot. 10milj.jää 665 milj.e.
Ainakin ojalan laskuopin mukaan.
Soini sanoi 600.milj.
Mitä tuo jako 160 Islannille ja 515 Kreikalle
tässä meinaa?
Kysehän on siitä summan isoudesta.
Ei sanonut oikein.
"Soini vastasi, että Kreikka-lainasta on maksettu 600 miljoonaa."
http://sites.google.com/site/oikeisto/
Tästä päästäänkin taas iloiseen pääasiaan että Soinin tiedot oli jälleen sieltä syvältä. Osuisi edes joskus tuurilla oikeaan :D
Iltaa odotellen ja Soinin mokauksia.
Stubb tässä väärässä oli, näistä asioista on keskusteltu ympäri maailmaa, eli miksi miljardeja heitetään pankeille.
Suomen mediat on vapaamuurarimedioita, joten ne tekevät kaikkensa loatakseen Soinia ja nostaakseen Stubbin ja Kataisen suosiota.
Stubb ja Katainen ovat oikeast todellisia populisteja, sekä heidän takanaan on koko mahtava rappari-aivopesukoneisto, eli valtamediat.
Stubb ei ole ensinkään komea eikä mikään kookas. Eikä Stubb pane kenellekään luuta kurkkuun. Paitsi salarakkaalleen Bertel Gronströmille ja sillekin se panee ruttusen ja hikisen munan kurkkuun.
Hyi saatana mitä tyyppejä!!!
Ensimmäisen luokan maanpettureita.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009122310805058_uu.shtml
Jyrki Katainen käynyt jo 3 kertaa Bilderberg-kokouksissa.
"Ulkoministeri Alexander Stubb hermostui eilisessä mtv3:n vaalitentissä Timo Soinin puheisiin siitä, että Suomen rahoja lapioidaan toisten Euromaiden velkatakuisiin. Timo Soini kutsui tätä hankkeeksi, joka ei tule onnistumaan. Hermostuessaan Stubb puhui itsensä pussiin ja samalla lapioi ääniä persujen laariin. Ulkoministeri väitti kirkkain silmin, ettei yksikään Euroopan valtio ole toisen maailmansodan jälkeen jättänyt velkojaan maksamatta. Ministeri Stubb ei ilmeisesti ymmärrä sitä asiaa, että talouskriisissä on kysymys päinvastoin juuri siitä, ettei yksikään Euroopan unionin jäsenvaltio enää selviä yksin veloistaan.
Perussuomalaisten tämän hetkinen kannatus kertoo siitä, että Suomen kansalaiset ovat kyllästyneet nykyisiin vallanpitäjiin. Aleksander Stubb kutsui tätä ilmiötä impivaaralaisuudeksi. Itse nimittäisin asiaa demokratian kehitykseksi. Demokratiassa kansalla on mahdollisuus valita itselleen palvelijoita, jotka toteuttavat kansan tahtoa - ei ylimielisiä johtajia, jotka eivät kunnioita kansan mielipidettä.
Se, että Suomen kansa tahtoo Libyan kansan tavoin enemmän kansanvaltaa, on ulkoministerin mielestä impivaaralaisuutta. Perussuomalaiset uhkaavat nykyisten vallanpitäjien "impivaaralaista" oligarkiaa. Demokratia ja sen tarjoama suomalaisten kansannousu ovat ilmeinen uhka eliittivallalle. Stubb, yhtä vähän kuin Libyan johtaja Gaddafi, ei halua luopua vallastaan. Aivan oikein Soini kysyi Stubbilta tentin lopuksi: Onko Sveitsi impivaara? Sveitsissä käytössä oleva suora demokratia on näet demokratian kehityksen väistämätön suunta. Se, joka ei tätä näe, on demokratian kehityksen vastustaja eli impivaaralainen. Tässäkin siis pätee vanha sananlasku: se, joka toista sanoo, itse on. - Jani Kuusela"
Kiitos analyyttisestä ja 100% oikeaan osuneesta kirjoituksestasi. Sillä asiat ovat just noin, ikävä kyllä eliitin kannalta. Kansan silmät ovat kertakaikkiaan avautuneet ja eliitin vanhat iskulauseet eivät vaan enää uppoa, koska kumisevat tyhjyyttään.