Oy Veikkaus Ab

Monopolismi

Alkaa olla lopullisesti mitta täynnä kyseisen lafkan "hienoa" toimintaa. Onhan se ymmärrettävää, että monopoli tilassa ei juurikaan asiakas kiinnosta, mutta rajansa se pitäisi olla kaikella.

SM-liiga pelejä mainostetaan, höpö höpö ne näy, pelkkää pätkimistä. Mainoksia rummutetaan telkkarissa yötä-päivää, mutta itse veikkaustoiminta tökkii ja pahasti. Siellä päässä ollaan tyytyväisiä, kun raha virtaa ja muulla ei ole väliä.

Itse olen odotellut nyt 2 päivää pitkäveto voittoa. Soittaessa asiakaspalveluun tuumataan, että joo meidän vika voitot ja maksetaan joskus, kuulemma mahdollisimman pian, ei ole näkynyt. Ei mikään muu yritys(ei monopoli) voi laittaa asiakasta kärsimään omia kämmejään.

Mainitsin myös Voittajavetojen osalla olevasta virheestä joka harhauttaa ihmisiä pelaamaan näyttämällä liian suuria kertoimia Veikkaus.fi sivuilla. Vastaus siihen kuului, että joo eikö olekkin ikävää ja et ole ainut joka on asiasta valittanut ja ehkä se saadaan joskus korjattua. Kannattaa kuulemma katsella Tekstitv:stä kertoimet, että siellä saattaa olla oikein.

Nämä oli vain muutamia esimerkkejä mihin olen törmännyt vähän ajan sisään ja näitä löytysi vaikka kuinka paljon ja mitä olen veikkaus asiamiehiltäkin kuullut niin aivan normaalia toimintaa Veikkaukselta joten kannattaa olla tarkkana.

1

327

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Veikkaus su*ks?

      Etpäs ole ainoa... minäkin odottelen 700e tulemista pelitililleni,on se vaan perseestä ku joutuu odottelemaan näin kauan HUOH

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      129
      2089
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      51
      999
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      160
      877
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      766
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      77
      720
    6. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      627
    7. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      616
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      145
      612
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      134
      572
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      520
    12. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      52
      513
    13. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      509
    14. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      6
      504
    15. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      498
    16. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      497
    17. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      488
    18. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      486
    19. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      156
      480
    20. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      463
    Aihe