Hauska katsoa vaalitenttejä ja sitä miten muut kansanedustajat nauraa ivallisesti Timo Soinille ja irvailevat, kun hän puhuu.
No tulipahan taas nähtyä muiden suurien puolueiden kansanedustajien todellinen luonne. Kyllä hymy hyytyy, kun vaalitulos julkistetaan!
No tulipahan taas nähtyä muiden suurien puolueiden kansanedustajien todellinen luonne. Kyllä hymy hyytyy, kun vaalitulos julkistetaan!
Vastaukset 1
Vanhimmat
Vaalitenteissä valtapuolueet sekä YLE:n Jan Andersson tekevät yhteistyötä. Andersson esittää kysymykset jotka koskevat EU:n pankkitukia tai homoja, mutta missään vaiheessa keskustelu ei saa siirtyä valtion hallintokuluihin ja lähinnä virkamiesarmeijan kuluihin. Heitä on liikaa ja heillä on myös liikaa valtaa ja valtava palkka jolle ei koskaan tule vastinetta (10.000-20.000 €/kk). Tässä puhutaan useasta miljardista hukkaan heitettyä rahaa vuosittain, siis joka vuosi. Tämä sama ongelma on kaupungeissa ja kunnissa. Ja se raha on kansan hyvinvoinnista pois. Tähän ei Soinikaan ymmärrä pureutua.