Mitäs sitten jos halla-ahoidien parlamentaarinen vallankumous ei yllättäen toteudukaan? Mikä on maltillinen, ei-öyhöttävä suunnitelma B?
Kysymys PS-äänestäjille
Gegen PS
396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mikä vallankumous se on että ns. kansallismieliset kusetetaan uskomaan monikulturistisen USA:n ja judeorasistisen Israelin sokean kannattamisen olevan suomalaisten nationalistien etu? Pekka Siitoin nauraa helvetissä... Vähitellen alan tajuta myöskin Teemu Lahtisen pelaaman pelin. Se jätkä on ollut juonessa mukana alusta asti!
Soini sanoi "neljän suuren" vaalitentissä olevansa Israelin kannattaja.
Ai siis Sion Soini?
Ainoa rehellinen paneelissa oli Timo Soini, hän puhuu Suomen ja suomalaisuuden puolesta. Myös aborttikysymykseen hän vastaa yhdellä lauseella joka pitää sisällään kaiken oleellisen. Jos itse antautuu tilanteisiin ja paikkoihin jossa raiskauksia tapahtuu on myös itse osaksi syyllinen. Varovaisuutta odottaisi naisiltakin.
Katainen puhuu yhtä ja hetken päästä toista, hänestä ei ota mitään selvää. Kaikki toiset paitsi PerSut ovat kuin pässi EU:n narussa, he menevät kaikkeen mukaan mitä EU haluaa.
Nyt Suomi nousuun Soinin vetämänä ja kaikki tuki PerSuille.
Nyt kaiken taustalla on suomalaisen ja Suomen köyhdyttäminen ja palvelujen alasajo muiden puolueiden taholta, EU heitä vie ja köyhdyttää eikä mikään tule muuttumaan ennenkuin valta vaihtuu.