Tutkimus eri puolueista osoitti, että demarit ovat ahneita virkojen kalastelijoita: tärkeintä on, että itselle ja kaverille löytyy hyväpalkkainen eurovirka, muusta ei niin väliä. Keskustalaiset olivat kovimpia ajamaan Suomen etua, kokoomukselaiset ironista kyllä, alentaisivat veroja, vaikka Kepu tekee sitä mistä kokoomus vain haaveilee.
Kyllä tuo Lasse Lehtinenkin osasi olla ärsyttävä: kannattaa Natoa! Taas menisi satoja miljoonia lisää veronmaksajien rahaa, mutta saataisiin joku huippuvirka demareille. Kyllä minä äänestän ennemmin vaikka Takkulaa kuin luihuja demareita.
Kyllä tuo Lasse Lehtinenkin osasi olla ärsyttävä: kannattaa Natoa! Taas menisi satoja miljoonia lisää veronmaksajien rahaa, mutta saataisiin joku huippuvirka demareille. Kyllä minä äänestän ennemmin vaikka Takkulaa kuin luihuja demareita.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Muista esittää äänestyspaikalla oma henkilöllisyystodistuksesi, ei naapurin Martin..
Mielipidepankkikin alkanut tulla järkiinsä. Seurausta asumisesta Suomen Keskustan saiteilla. Kohta hänkin hihkuu Keskusta on parasta huumetta. No pääasia, että Keskustan politiikka etenee. Sanomattakin on selvää, että keskusta on paras puolue.
Ihan meinasi unohtua tuon tutkimuksen lähdetiedot. Aina viekkaat peräkammarin pojat ovat tämmöistä kolmistaan kiljupäissään räknänneet. Yksi näistä näkee harhoja selvinpäinkin, toinen luulee olevansa eräs ihailemansa mielipidekirjoittaja ja kolmas epäilee olevansa edellisten lääkärihoitaja.
Tutkimuksen tulokset ovat kuitenkin ihan tosia, koska nämä veikot puhuvat niin totta kuin osaavat keskustalaisessa viekkauden hengessä. Koskaan he eivät valehtele eikä myöskään Anneli valehtele. Jos Anneli, Manninen ja Takkula muistavatkin asioita vähän eri tavalla, valehtelija on Lipponen. Kuinka tällaiseen tulokseen päädytään, on vain tutkijoidemme ja Ilkka-lehden tiedossa. Silti se on niin tosi kuin vesi ja pitää kuin seula.
Jumalauta, kun annoit hyvin takasin tuolle feikkinimimerkillesi!
" Jos Anneli, Manninen ja Takkula muistavatkin asioita vähän eri tavalla, valehtelija on Lipponen."
Miten nappiin sanotkaan!
kähmivät optioita ja ajavat ulkomaisen äärikapitalistin kukkaron asioita. Ylikansallisten herrojen rahapussia pitäisi mennä puolustamaan.
Voihan nyt kirouksen punaporvarit.