Kummallista

Ihmeellistä tuo jatkuva median ja "viisaitten" tivaus miksi ei lähetetty hornetteja Libyaan. Sotaintoilijoita näämmä riittää ja kaikesta pitää tehdä vihjailevia kysymyksiä. Sitten voivotellaan ja moititaan, jos juku saa kolhun esim. Afganistanissa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen tosiaan kanssasi aivan samaa mieltä tästä "uudesta" ilmiöstä. Olen aivan äimän käkenä, en todellakaan ymmärrä. Onko kyseessä jokin henkilökohtainen intressi, vai vain pelkkää sotahulluutta. Olisi tietenkin asiallista jos sotahuuman lomassa voisi ajatella kustannuksia mitä tämä leikki maksaa, mistä rahat otetaan?. Rahaa eiainakaan tunnu riittävän vähäosaisille, Esittäisin idean, että joku pistäisi pystyyn kansalaiskeräyksen sotahulluja varten, jonka avulla voitaisiin kustantaa intoilijoiden matkat sota-alueelle ja näin he pääsisivät nauttimaan sodan riemuista aiva livenä..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiihkoilua kirjoitti:

Ihmeellistä tuo jatkuva median ja "viisaitten" tivaus miksi ei lähetetty hornetteja Libyaan. Sotaintoilijoita näämmä riittää ja kaikesta pitää tehdä vihjailevia kysymyksiä. Sitten voivotellaan ja moititaan, jos juku saa kolhun esim. Afganistanissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu