järkyttävän surkeita

naudan paisti

Eihän kenestäkään ollut raskaan rockin laulajaksi.

Lähinnä Martista ja ylläri-ylläri, Alista! Alihan näyttää olevan monipuolinen ja lahjakas.

Alin ongelmaksi vaan muodostuu ulkonäkö, koska tosiaan tuolla lookilla ei kyllä ihmisestä tule rokkaria. Poppari kyllä.




Luoja paratkoon, mikä kärsimys oli kuunnella finaalia, kun ihmisistä ei irronnut sitten yhtään mitään, miten ne olivatkin niin vaisuja.


Koko lähetys oli rockin pyhäinhäväistystä.

4

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karaokekisat

      surkeita nuo on kautta linjan. vastaavat tasoltaan edellisvuosien jo alkukarsinnoissa tippuneita, joista joku saattaa muistaa hämärästi naaman, mutta nimeä ei kukaan.

      missään nimessä näistä kenestäkään ei tule tulemaan esim. antti tuiskun, anna abreun tai anna puun kaltaista kestosuosikkia. parhaimmassakin tapauksessa ehkä joku korkeintaan parin kuukauden mittainen väkinäinen puolijulkisuus voi olla mahdollinen.

      kisa oli pedattu lassi valtoselle. ei ilmeisesti itse edes tajunnut miten tyhmästi teki, kun jätti kisan vapaaehtoisesti kesken.

    • kassler

      Ei tässä kisassa rokkaria haetakaan, varsinkaan raskaan rokin laulajaa. Eikä yksikään edellisten kausien voittajista ole rokkari.

    • ...

      No jaa, saipa Lassi levytyssopimuksen kuitenkin! Jos lukee vähän näitä keskustelupalstoja (Lassi on ylimielinen paska jne), ei ole ollenkaan varmaa, että hän olisi voittanut.

    • sdidsf

      Lassissa oli se ongelma, että hänen persoonallinen tyylinsä olisi kuitenkin rahan voimalla toimivan tuotantokoneiston toimesta muutettu popimpaan suuntaan, joka olisi taas ollut aivan hanurista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      167
      2794
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      201
      2067
    3. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      50
      1862
    4. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      71
      1766
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1648
    6. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1521
    7. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      81
      1224
    8. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1080
    9. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      1039
    10. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      196
      1020
    Aihe