Vahva suomalaisuus kuuluu myös ruotsalaisille

Vahva suomalaisuutta ei saa varata vain suomalaisia varten


Pois rasismi Suomesta! EI yhtään ääntä enää RKP:lle !!
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vahva suomalaisuutta ei saa RIISTÄÄ ruotsalaisilta, sillä meillä pitkä yhteinen historia, ja suomen kieli tuo sivistyneisyyttä jopa ruotsalaislle.

Äänestä

Mitä helvettiä nuo Maarit-jutut tunkee joka ketjuun?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Pois rasistinen RKP kirjoitti:

Vahva suomalaisuutta ei saa varata vain suomalaisia varten


Pois rasismi Suomesta! EI yhtään ääntä enää RKP:lle !!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu