Tuohi Master Card hakemus

matkaan vai ei

Tein netissä hakemuksen ja siinä luvattiin, että sähköisesti tehtynä luottopäätös heti. Kas kummaa...minulla tuli näytölle, että luottopäätös ilmoitetaan viikon sisällä kirjeitse. Mistähän syystä ?
Yli 5 vuotta sitten oli hankaluuksia Nordea Rahoituksen maksujen kanssa ja möivät ne perintätoimistolle. Vieläköhän ne muistelee vanhoja, kun luottotiedotkin olis kunnossa ja ulkomaille pitäs lähtee ?

4

1089

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nor deaa

      Sepä se, ilmoittavat ettet saa korttia :D
      Mikset hae vaikka Hypon visaa, jos kerran oot nurdean kanssa sössinny?

    • verkkopankkiii

      Kannattaa katella verkkopankin kortit-osiotakin, itsellä ei kortista tullut muuta ilmoitusta kuin että näin sellaisen ilmestyneen verkkopankkiin. Sitte meni hetki ja posti toi kotiin kivasti pakatun kortin.

    • cyrlos

      Itselläkin tuohta haettaessa tuli ilmoitus että päätös tulee myöhemmin postissa.
      Meni läpi! aiemmin ei tippunut kirveelläkään korttia!!

    • keltainen raita

      Nordea asiakasrahotus on syvältä sieltä....

      Ei ne kato asiakkaan perustietojakaan päätöstensä tueksi. Nyt en arvostele kielteisiä päätöksiä vaan ihan aikuisen oikeesti niitä päätöksiä joilla lainoja on myönnetty.

      Jos joskus on ollut luotonmaksuongelmia, nii niille riittää se ku ne on hoitanu kuntoon, nii saat sen jälkee lisää nii paljon ku sielu sietää... eikä ne ees oma-aloitteisesti tee mitää, että se asiakas viisastuis ja alkas maksaa velkojaan pienemmiksi ja sitä kautta pois.

      Itseasiassa oli just lehdessä juttu ns.riifdattomista oikeusjutuista joita käräjäoikeuksissa on enemmän kuin tarpeeksi. Eikö tämänkin asian ratkaiu olisi, että pankit tajuais omat rajansa lainanantajina ja tuo pikavippitoiminta saataisiin loppumaan.

      veltat on tietty maksettava, mutta ei enää uutta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan uusi poikakaveri

      Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu
      Kotimaiset julkkisjuorut
      205
      3181
    2. Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.

      Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva
      Maailman menoa
      239
      1610
    3. Laita mulle viesti!!

      Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus
      Ikävä
      95
      1472
    4. Millaisessa tilanteessa olisit toiminut toisin

      Jos saisit yhden mahdollisuuden toimia toisin?
      Ikävä
      92
      1379
    5. Vanhemmalle naiselle

      alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e
      Ikävä
      46
      1334
    6. Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen

      No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.
      Maailman menoa
      156
      1246
    7. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      12
      1178
    8. Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!

      "Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze
      Maailman menoa
      123
      1009
    9. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      89
      922
    10. Tuntuu liian hankalalta

      Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.
      Ikävä
      44
      803
    Aihe