Soinin onttous ja mielipiteiden ristiriitaisuus paljastuivat äsken Maikkarin tentissä. Ja samalla myös persujen ristiriitaisuus. Uudessa Suomessa (www.uusisuomi.fi) esim. Soinin tilalle Brysseliin menevä persu, Sampo Terho, haluaisi suomalaiset sotilaat Libyaan ja Pekka Vennamo varoittaa vakausrahaston vastustamisesta.
Kupla on puhjennut lopullisesti ja edes hiukan ajattelevat ihmiset häpeävät edes miettineensä kannattamista! Hommafoorumin nuoret yksinään lain rajamailla surffailevat nörtit korjaavat näköjään potin.
Kupla on puhjennut lopullisesti ja edes hiukan ajattelevat ihmiset häpeävät edes miettineensä kannattamista! Hommafoorumin nuoret yksinään lain rajamailla surffailevat nörtit korjaavat näköjään potin.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Sisulaiset kaappaavat vallan Soinin nenänedestä. Ei heitä yksi anoppi pitele, vaikka pääsisikin Soinin tueksi eduskuntaan.
saa vastaansa sisupoikain moppisoturit.todellinen titaanien taistelu....
Tenttiä katsoessa tuli mieleen, että mahtaako Soini jäädä edes Suomeen? Brysselin lokoisat hommat hörhöjen seurassa tuntuvat varmasti helpommilta kuin sisulaisten kanssa täällä eduskunnassa toiminen. Ja siellä voi taas paneutua vaikkapa ilmasto-ohjelman tekemiseen.
Juuri näin tulee käymään. Soinista on jäänyt juuri sellainen kuva, ettei hän halua luopua Brysselin helposta elämästä, josta saa vielä kulukorvaukset ja hyvät päivärahat. Eikä ennen kaikkea tarvitse sietää tavallista kansaa, joka koko ajan on hengittämässä niskaan kaikenlaisten pienten ongelmien takia. Kyllä siinä iso ja lihava mies jo väsyy muutenkin.
eduskuntaryhmää kun vävy palaa bsselin bistroon. aina kun tulee ongelma,soinin on helppo huutaa,mitä te vanhaa naista kiusaatte...
Joku muuten voisi kysyä Soinilta suoraan, mitä hän aikoo tehdä. Vastaus varmasti vaihtelee päivästä toiseen, mutta silti. Hän pn päässyt aika vähällä siitä, että kikkaili EU-vaaleissa ja lähti kesken Suomen ongelmien Brysseliin.
Soini oli hädissään, kun toimittajat kertoivat slovakien livenneen "Soinin rintamasta". Taitaa soini olla täysin yksin Euroopan ja Suomen talouden alasajossa.
Muut keskustelevat siitä miten Eurooppa pelastetaan. Erimielisyyttä on vain siitä miten se tehdään.
Kuka äänestää puoluetta, jonka päätavoitteena on talouden alasajo?
Nimilista-asiassakin Soini valehteli. Tapansa mukaan.
http://yle.fi/uutiset/teemat/vaalit_2011/2011/03/soinin_lista_2467873.html
haastattelijana oli täysi 0 tämä naiskojottaja, mahtaa siinä Mari ja Jutta ainakin itkeä jos tuontyyppisellä asenteella hän heitäkin haastattelee, ilkeämielinen toimittaja sanoisin.
Eipä menneet Soinin tyhjät heittoyritykset läpi. Asiaa piti puhua. Jos ei asiaa ollut, piti virnuilla hölmönnäköisenä. Ja sitä virnuilua Soinilla oli aika paljon.
Haluanpa todella nähdä miten Soinin hekottelu onnistuu YLE TV1:n Riikka Uosukaisen lempeässä mutta silti tiukassa otteessa. Ukko ei taida vielä ymmärtääkään mihin hänen pitäisi valmistautua, sillä kaikki taustat on jo selvitetty ja valehtelut ja muut väärät lausunnot tulevat ilmi takuuvarmasti.
Herttinen sentään että osaakin olla vastenmielinen tämä perususkovainen Soini.
Huolehtisi ensin omasta elopainostaan ennenkuin kehuu osaavansa maanasioita
hoitaa muita paremmin.
" valtataistelu, 28.03. klo 23:28
Soinin listan nimet on kaikki tuiki tuntemattomia. Toisin on Halla-ahon listan kanssa. Halla-ahon lista jyrää näissä vaaleissa."
Missä on Halla-ahon lista?
Onhan Halla-ahon lista pyörinyt tällä sivullakin jatkuvasti. Kiistatta siellä on terävämpää väkeä, kuin näissä soinsiteissa, joita ikoni suosittelee lokissaan.
eivät todellakaan ole parasta ainesta Suomen johtoon.
Milloinhan se poliittinen pakomatka brysselin bistroihin jatkuu???
soini relas hienosti ja helposti. näin se parannus jatkuu hamaan tulevaan....
tieto ja päättäväisyys on hallussa ja joustoakin tarvittaessa riittää,kuten elämässä aina tarvitaan. järkevä jätkä.