Mahdollisuutta lainaan?

Hei. Kysyisin mielipidettänne,onko minun mahdollista saada minkäänlaista lainaa mistään pankista,rahat tarvisin ajokorttiin ja auton pieneen remontiin.Olen 25vuotias,vakityössä,kolmatta vuotta samassa firmassa.Vuositulot n.20 000e.
Luottotiedot menneet vuonna 2008,mutta kaikki velat ulosottoon on maksettu pois.Mitään lainoja/luottokortteja ei ole.

Olisi kiva kuulla kokemuksia,onko kukaan saanut samanlaisessa tilanteessa lainaa mistään pankista? :)
9331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olen aikoinaan saanut samassa tilanteessa lainaa.
Eli pankista riippuen tämä laina järjestyy, omasta pankista kannattaa
tietenkin aloittaa ja painottaa sitä, että kaikki on uo:lle maksettu eikä lisää ole menossa. Kannattaa esittää myös katuvaista ja sanoa oppineensa tästä.
Lainan myöntö menee tässä tilanteessa lienee pankinjohtajan kautta, koska normaalina sitä ei voida luottotietojen takia myöntää.

Äänestä

Kiitos vastauksesta :) Kysyisin vielä oliko sinulla takaajia,ja montako? Josko huomenna menisin käymään pankissa,katsotaan mitä sanovat :)

Äänestä

Et kertonut, että millaista lainaa haet ? Lainoissa monesti on tärkein se, että tuloista jää jotain elämiseenkin. Jos 1600 kk tulot ja niistä 1000 menee elinkustannuksiin eikä muita lainoja oo, niin varmasti saat pienen lainan ilman takaajiakin.
Ulosotosta kannattaa pyytää selvitys maksetuista. Sen kun esität pankissa, niin laina on jo melkein tilillä :)

Äänestä

Kiitos vastauksesta :) Tarkoituksena olisi hakea n.1000-2000e lainaa,ajattelin ensin kysäistä osuuspankista,ja jos eivät suostu niin täytyy yrittää nordeasta kysyä,kun molemmissa on tili kumminkin :)

Äänestä

Hei.Nyt on sitten lainahakemus tehty ja pankin tätin kanssa juteltu puhelimessa :) Ilmoitin takaajan tiedot,ja sovin päivän koska menen allekirjoittamaan lainasopimuksen.
Kysyisin nyt että onko lainan saaminen nyt varmaa? Vai voiko ne pankissa vielä sanoa että ei vaiskaan,tarkistettiin sun luottotiedot :)

Äänestä

No ne siellä pankissa tarkastaa ne joka tapauksessa, eli ei hätää. Olisi ehkä kannattanut kertoa asiat rehellisesti, koska silloin lainan olisi voinut saada (omaa kokemusta).

Äänestä

2008.. eikö ne merkinnät ole jo tässä ajassa poistuneet?

Äänestä

Hmm.. oletko edes harkinnut säästäväsi tarvitsemasi summan? Etkö oppinut mitään edellisestä luottotietomerkinnästä? Laskepas huviksesi, kauanko menisi jos SÄÄSTÄISIT tuon 1000-2000e.

Menet siihen asti julkisilla, niinkuin ilmeisesti tähänkin asti. Lopetat nettiliittymäs ja käyt netissä sukulaisilla ja kirjastossa. Lopetat ulkona syömisen ja alkoholin käytön sekä mahdollisen tupakan polttamisen. Tingit kaikesta kulutuksesta ja keskityt siihen ajokortin hankkimiseen ILMAN VELKAA.

Jos sinulla on jo auto, jota tarvitsisi remontoida, mikset myisi sitä, säästäisi vähän ja hankkisi näillä rahoilla kortin? Seuraavaksi säästät sitten rahat johonkin pieneen, vanhaan auton ruoskaan. Kun olet sen ostanut, jatkat säästämistä, sillä ruoskaan voi tulla vikaa ja haluat sen muutaman vuoden päästä päivittää. Ostat uuden auton taas säästämilläsi rahoilla.

Jos turvaudut aina rahan tarpeessa lainaan, olet loppuelämäsi kusessa oman henkilökohtaisen taloutesi kanssa.

Äänestä

Väsynyt etsimisen Lainat ja Kiinnitykset? Oletko evätty jatkuvasti teidän pankkien ja muiden rahoituslaitosten? Goodnews on täällä! Tarjoamme LAINAT vaihtelevat $ 5,000.00 Min. to $ 50,000,000.00 Max. 4% korolla vuodessa.
Tarjoamme
* Henkilökohtaiset Lainat (Secure ja vakuudettomat)
* Business Lainat (Secure ja vakuudettomat)
* consolidation laina.

Olemme sertifioitu, luotettava, luotettava, tehokas, nopea ja dynaaminen. Ota yhteyttä jo tänään ..... kello [email protected] lisätietoja

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Epätieto7 kirjoitti:

Hei. Kysyisin mielipidettänne,onko minun mahdollista saada minkäänlaista lainaa mistään pankista,rahat tarvisin ajokorttiin ja auton pieneen remontiin.Olen 25vuotias,vakityössä,kolmatta vuotta samassa firmassa.Vuositulot n.20 000e.
Luottotiedot menneet vuonna 2008,mutta kaikki velat ulosottoon on maksettu pois.Mitään lainoja/luottokortteja ei ole.

Olisi kiva kuulla kokemuksia,onko kukaan saanut samanlaisessa tilanteessa lainaa mistään pankista? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu