Persuehdokas Freddy Van Wonterghem kiistää, että Natsisaksassa olisi edes ollut mitään keskitysleirejä suuressa mittakaavassa. Holokaust on hänen mielestään "Neuvostoprpagandaa".
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011040513383802_vl.shtml
http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011040513383802_vl.shtml
Vastaukset 26
Vanhimmat
Jaahas, toimittaja on kerännyt sensaatiohaluiseen juttuunsa alkuperäisestä asiayhteydestään irrotettuja sanoja ja lauseita. Tuttu taktiikka. Tätä on odotettukin. Kaiken kaikkiaan todella säälittävä yritys viedä perussuomalaisilta kannatusta aivan vaalien alla. Lukijat kyllä tietävät paremmin.
ALKAVAT KÄYDÄ JO PS VASTUSTAJIEN KEINOT KÄYDÄ EPÄTOIVOISIKSI KUN JO NATSIKORTTI KAIVETAAN ESIIN..
TÄTÄ JO VÄHÄN ODOTELTIINKIN
KUN MUU LOANHEITTO EI TOIMI NIIN VIIMEISEKSI KEINOKSI JÄÄ TÄMÄ
SOINI JO VAROITTELI 3 VK SITTEN SIITÄ ETTÄ LOANHEITTO MUUTTU VAIN RAJUMMAKSI JA ALA-ARVOISEMMAKSI KUN LÄHESTYTÄÄN VAALIPÄIVÄÄ
Entä sitten? Et edes käytä oikeita termejä, holokaust on tuhoamisleiri,
ei keskitysleiri suomeksi. Englanti keksi keskitysleirit joita oli myös USA:ssa.
KESKITYSLEIRI ON ERI ASIA KUIN TUHOAMISLEIRI, USA:ssa on ollut japanilaisten keskitysleiri ja keskitysleirit on keksitty Englannissa,
jossa keskitysleireihin pantiin siviilibuureja etelä-Afrikassa.
Ei kannata lukea USA:n ja Englannin propagandaa, koska nämä valtiot auttoivat maailman suurinta terroristia ja sotarikollista Venäjää tuhoamaan
kymmeniä miljoonia ihmisiä ja nyt sitten levittävät Hollywood-propagandalla juttujaan.
USA:n keskitysleirejä
http://classes.maxwell.syr.edu/soc248/JapaneseIntern.html
Mussolini poisti mafian mutta kommunistit perustivat sen uudestaan
sodan jälkeen päästämällä mafiosot vapaiksi
http://en.wikipedia.org/wiki/Benito_Mussolini
Mussolini could summon the Grand Council and determine its agenda. To gain control of the South, especially Sicily, he appointed Cesare Mori as a Prefect of the city of Palermo, with the charge of eradicating the Mafia at any price. In the telegram, Mussolini wrote to Mori:
Natsisaksassa ja Kommunisti-Venäjällä on tuhoamisleirejä.
Italiassa ei ollut keskitysleirejä. Mussolinilla ei ollut keskitysleirejä
eivätkä fasistit rakentaneet keskitysleirejä
vaikka venäläiset ja kommarit niin väittävät, kommarien yritelmiä
jotain pieniä kokoamispaikkoja on yrittetty esitelllä
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Italian_concentration_camps
Natseilla oli pohjois-Italiassa keskitysleiri Triestessä mutta ei fasisteilla.
Sen sijaan italialaiset sotarikolliset partisaanit teloittivat Mussolinin
tyttöystävän vaikka tämä ei ollut mukana politiikassa. (Natseilla
oli pohjoisessa, mutta natsismia jäi toisen maailmansodan
jälkeen edustamaan Ulbricht - Honeckerin DDR -pakkovalta.)
Kommunistiset valehtelijat yrittävät tosin luetella jotain pieniä
Kommunistit taas persustivat uudelleen mafian Italiaan. Mussonlini
poisti mafian mutta kommarit päästivät mafiosot vapaiksi voidakseen
jatkaa kaaosta ja päästä luokkataistelussa valtaan.
Onko se yleistäkin persuissa? Luulin aikaisemmin, että persut vastustavat vain muslimeja, mutta nyt paljastuu, että juutalaisiakin kohtaan ollaan tietyissä persupiireissä perin NUIVIA.
Holocaust = holokausti = natsian toisen maailmansodan aikana järjestämä joukkomurha. Termi on alunperin uskonnollinen ja tarkoittaa jumalille polttamalla tarjottua uhrilahjaa, "polttouhria" (esim. ruoka, suitsuke).
Tuhoamisleiri = extermination camp = Vernichtungslager = "ali-ihmisten" (juutalaisten lisäksi ali-ihmisiin laskettiin mm. slaavit ja romanit) tuhoamiseen keskittynyt leiri; laajamittaiseen tappo- ja ruumiinhävitysoperaatioon suunnitellut leirit. Kolmannen valtakunnan "innovaatio".
Keskitysleiri = concentration camp = Konzentrationslager = ei-toivottujen tai epäilyttäviksi katsottujen siviilien, poliittisten vankien ja joskus sotavankien usein surkeaoloinen säilytyspaikka. Ensimmäiset keskitysleirit rakennettiin Yhdysvalloissa alkuperäisväestölle 1830-luvulla.
FREDDY ON ILMOITTANUT ETTÄ TOIMITTAJA VÄÄRISTELLYT ARTIKKELIA
JA LISÄNNYT ASIAYHTEYDESSÄ IRROITETTUJA LAUSEITA
SURKLEAA TYÖTÄ TOIMITTAJALTA
KYSE ON OLLUT TURKISTARHAUKSESTA
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9686811
On tutkittava onko toimittaja syylllistynyt kunnianloukkausrikokseen. Vastuuttoman "tiedottamisen" aika on ohi. Nyt tulee nollatoleranssin linja voimaan herjaajia kohtaan.
Katja Boxberg??
Kirjoittanut: RetsiS 21.11.2009 - 19:22
Mitä teki tämä änkyttelevä ja yleisvihainen toimittajanainen Katja Boxberg Ruben Stillerin hyvin vetämässä televisio-ohjelmassa? Hänellä oli varsin epämiellyttävä tapa suhtautua asioihin, ja hänen vihansa "pientä" Jari Sarasvuota kohtaan oli lähes silmitön,. Esimerkiksi "Gloria-kommentti" oli todella huono. Sarasvuo taisi muuten puhua asiaa Ilkka Kanervan kohtuuttomasta kohtelust
Sama hullu kertoi seksihurjasteluistaan paikoissa "joissa kaikki ei ollut ihan vapaaehtoisesti" hänen omien sanojensa mukaan. Juuri tällaisten ihmisten takia voisi pari vuotta istuakkin.
JEES KOTKAN POIKII
Katja Boxberg on niin antiperussuomailainen kuin vaan on mahdollista.
Mitähän tulee seuraavaksi näiltä aivopestyiltä toimittajilta?.
JEP BOXBERGIN SENSAATIOJUTUT TIEDETÄÄN
SOPISI SEISKA LEHTEEN
KIRJOITTIHAN HÄN KIRJAN LIPPOSESTAKIN
"Katja Boxberg on niin antiperussuomailainen kuin vaan on mahdollista."
Aivan. Mustalle listalle. Nämä tietyt nimet pidetään mielessä vaalien jälkeenkin.
Kaasulaitoksen seinällä on pitkä lista toimittajien nimiä, joille luukut aukeavat ensimmäisenä? Puuttuu enää kansan antama valtakirja. Kauheaa!!!
Ennakkoon äänensä antavilla on nyt erivapaus äänestää Timo Soinia, asuvatpa sitten missä päin Suomea tahansa ja keitä perussuomalaisia sitten oman lähialueen listalta muuten löytyisikään. Älä käytä Soinin numeroa KIRJOITA lappuusi Timo Soini, siihen ympyrän sisälle. Näin äänesi menee perille eikä tarvitse äänestää mitälie jurpoja. Tehdään Timosta ääniharava!
Äänestä Esko Ahoa , riitää kun kirjoitat äänestys lappuusi nimen ESKO AHO !
Kertoo paljon persuista!
KYLLÄ!
Vontter kannattaa myös armomurhia ja on lupautunut tarvittaessa keskitysleirin pomoksi. Mitähän vielä?
http://wonterghem.puheenvuoro.uusisuomi.fi/2009/07/24/eutanasia-on-laillistettava-myos-suomessa
peruSSisu taidat pyrkiä Iltalehden toimittajaksi kun olet noin repäisevän otsikon laittanut :D
lainaus Iltalehden jutusta
"Nuivan manifestin on allekirjoittanut myös Kotkasta eduskuntaan pyrkivä, belgialaissyntyinen perussuomalaisten Freddy van Wonterghem. Hänen mukaansa suomalainen järjestelmä houkuttelee sosiaalista maahanmuuttoa.
Edustajaehdokas kyseenalaistaa juutalaisten joukkotuhon, holokaustin, mittakaavan toisessa maailmansodassa.
- Uskon, että kamaluuksia tapahtui, mutta ei väitetyssä mittakaavassa, van Wonterghem sanoo ja epäilee, että kyse oli Neuvostoliiton propagandasta."
Itse en tuosta kyllä millään saa väännettyä että ehdokas kiistäisi kekitysleirien olemassa olon
ainoastaan ne ilmoitetut luvut koska Neuvostoliitossa kaikki oli suurta ja mahtavaa. Lisäksi sanonta suuri maa -suuret toleranssit kannattaa pitää mielessä.
Toisinajattelijat "avustetaan" monttuun, eikä pääluvussa olla niin nokon nuukia? Kauheaa!!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2009073110011888_uu.shtml
"Wonterghem sanoo ja epäilee, että kyse oli Neuvostoliiton propagandasta."
"- Uskon, että kamaluuksia tapahtui, mutta ei väitetyssä mittakaavassa, van Wonterghem sanoo ja epäilee, että kyse oli Neuvostoliiton propagandasta.""
Kannattaisi lukea koko lause eikä vain mielivaltaisesti valikoitua osaa ;)
Lukutaito hakusessa
Vontter kannattaa myös armomurhia ja on lupautunut tarvittaessa keskitysleirin pomoksi. Mitähän vielä?
http://wonterghem.puheenvuoro.uusisuomi.fi/2009/07/24/eutanasia-on-laillistettava-myos-suomessa
peruSS:n suunta on selvä. Kauheaa!!!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/200906239818314_uu.shtml