Perussuomalaisten suosio kasvaa

Eikä ihme. Nyt puolueen tuntee omakseen eri ikäluokista olevat, sekä työttömät, duunarit, yksityisyrittäjät ja eläkeläiset.
Hyvin mennään eteenpäin päivä päivältä !
765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

tällä palstalla yritetään nyt mollata urakalla meitä perussuomalaisia mutta ei välitetä rakit haukkuu ja karavaani kulkee

Äänestä

Asiaa puhut. Nyt vielä ehkä oppositioon, hyvä ja runsas tiimi eduskuntaan, sisään ajo porukalle. Neljän vuoden päästä maa on ajettu kaaokseen. Persut ottaa ohjakset ja maa rakennetaan suomalaisille hyväksi maaksi asua.
Persuthan on jo nyt suuri vaalivoittaja.
Kyllä on ollut uljas nousu viime vaaleista. Vetää vertaistaaan.

Äänestä

Miten persut ajavat maan neljässä vuodessa kaaokseen?

Äänestä

Ei mihinkään oppositioon enää !!!

Hallitukseen Perussuomalaiset tietenkin johtamaan tätä maata ennen kuin tämä Suomi liitetään jonkun maan alusmaaksi !!!!

Äänestä
  • hallitusvastuuseen perussuomalaiset tietysti ei tämä maa muuten saa aikaiseksi MUUTOSTA!

    Äänestä

Kun arvot ovat kohdallaan onnistuu. Kansa luottaa ja odottaa muutosta.

Nykyinen kansainvälisyys- , maahanmuutto-, EU-, kehitysapu-linjat ja palveluiden supistaminen ja yksityistäminen ovat tiensä päässä. Samoin työeläkkeet ovat perseestä.

Kohta huseeraamme Libanonissakin. Ja se maksaa!


Tiedän minkälaista menoa oli 60-70 luvuilla kun duunarit vaativat parempia työ-oloja ja palkkaa. Lauantainakin paiskittiin töitä! Kiitos siitä SDPlle ja SKDL le että siitä tuli vapaapäivä. Kokoomuslaiset harasivat vastaan ja lauantai on sen takia tänäkin päivänä laskettavana vuosilomapäiväksi.
Koskaan ei mennyt niin hyvin että olisi ollut varaa nostaa palkkoja. Siksi oli TUPOt.
Olen vielä työelämässä pari vuotta ja masentaa katsoa Eläketurva-otettaan. Siinä kiitos 23 vuotiaasta asti yli 60vuotiaalle töitä paiskineelle. Surkea eläke. Perseestä.
Koska eläkekertymä alkoi vasta 23 vuotiaasta, moni menetti muutaman vuoden kertymän. Duunarikakarat olivat töissä mutta herrasväen lapset opiskelivat.

Kaikessa ovat kokoomuslaiset työnantajaliiton pomot sortaneet työtä tekevää ihmistä. Eläkkeelle joku vuosi sitten vetäytynyt kokoomus työnantajaliiton maitonaamapomo oli pahimmasta päästä. L. Ihalainen tämän kanssa on joutunut tappelemaan.
Tämä aikana kun kokoomus on ollut vallassa on selvinnyt se edelleen jatkuva työväestön aliarviointi ja kyykytys. Me emme ole mitään.

Äänestä
  • Duunarit on kokoomuslaisille KARJAA jota kokoomus ja työnantajat käyttävät hyväkseen. Ei meillä mitää ihmisarvoa ole. Palkkaa maksetaan juuri se summa mikä on pakko, mutta työtä teetetään enemmän kuin ruumis jaksaa. Eläkkeellä ollaan kipeinä ja eletään lääkkeiden avulla, siinä se on duunarille kiitos elämäntyöstä !!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikki mukaan kirjoitti:

Eikä ihme. Nyt puolueen tuntee omakseen eri ikäluokista olevat, sekä työttömät, duunarit, yksityisyrittäjät ja eläkeläiset.
Hyvin mennään eteenpäin päivä päivältä !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu