Metsästäjät, reserviläiset ja urheiluampujat muistakaa vaaleissa, että kokoomus ja keskusta hylkäsivät meidät raukkamaisesti aselakivalmisteluissa samaistaen meidät kouluampujiin. Homojen äänet tuntuvat olevan kokoomukselle ja keskustalle tärkeämmät kuin meidän 500 000 ääntä, joten käyttäkäämme äänioikeuttamme ja äänestäkäämme puoluetta, joka on perusarvojen takana!
HUOMIO ASEHARRASTAJAT!
juhovesa
350
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Näin on. Teot kertovat karua kieltä, kok out.
Persut oli ainoina harvoina vastaan tuota lakiesitystä. Itse metsästelen ja ammun myös radalla harjoitellakseni. Kyllähän se sapetti. Ja eihän se ollut metsästäjien tai kenenkään muunkaan aseharrastajan vika, että tämä rapistunut yhteiskunta oli kohdellut kaltoin näitä 2 henkisesti sairasta ihmistä, kun eivät saaneet ajoissa apua koulukiusaamiseen ja masennukseen.
Nämä tapaukset olivat myöskin viranomaisilta velvollisuuksien törkeää laiminlyöntiä. Eivät kattoneet kenelle luvat antoivat. Eivät edes toisessa tapauksessa tarkistaneet ollenkaan et kuuluuko jäbä minkään valtakunnan ampumaseuraan ylipäätään. Ja vaikka näkivät ne You Tubessa olevat uhkakiluvideot, niin ei vaan voitu ottaa asetta pois vaaralliseksi luokiteltavalta henkilöltä.
Eiköhän vaan poijaat anneta äänet perskeleille, niin ne sit ottais asian takas käsittelyyn ja muuttais uuden aselain järkiperäisemmäksi meitä aseharrastajia kohtaan. Turhan monen, etenkin nuorison alkutaipaleen metsästys on jo nyt suotta vaikeutunut... Joten, Persut: Kannatetaan!
Itseasiassa jos myös ilmakivääriampujat lasketaan mukaan, ovathan hekin ampuma-aseiden harrastajia, niin ohan meitä silloin jo yli miljoona "jäsentä" kaiken kaikkiaan. Joukossa on voimaa!