Gaddafi rikkoo NATO-määräyksiä,

eikä tule reilusti tapettavaksi. Kyllä sinne pitäisi laittaa Muumimamma Jyrin kanssa vähä kuria laittamaan...

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Nato Gaddafi käyttää siviilejä ihmiskilpinä/art-1288380944888.html
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei siel Libressissä ole ketään "reilua", ne menee jonkun hameen alle piiloon jo pentuna. Muumimamma on niin "kova" pala, et nää rätti päät ei koske sellaseen, ei edes pyhässä 6 promillen humalassaan.

Nää mailman epä yhteensopivat maat pitäs aidata korkeella aidalla, jotta heidän murheet ei siirry fiksuihin maihin aiheuttamaan mielipahaa ja muuta harmia. Samalla sotiminen vaikeutuu, kun naapurin tuhma porukka ei pääse soittamaan suutaan jostakin pikku pilkusta tai pisteestä. AInoana kärsii ne maat, jotka tekee asekauppaa, kuten venäjä, jenkit yms. Suomellakaan ei ole ihan puhtaat paperit aseiden osalta. Mailman isoin bisnes tämä tappaminen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyhä yksinkertaisuus kirjoitti:

eikä tule reilusti tapettavaksi. Kyllä sinne pitäisi laittaa Muumimamma Jyrin kanssa vähä kuria laittamaan...

http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Nato Gaddafi käyttää siviilejä ihmiskilpinä/art-1288380944888.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu