Hyvä Jalosen kommentoida muodostelmaluistelun MM-kilpailuja kissanristiäisiksi, kun taitavat nuo naiset kilpailla astetta kovemmal tasolla, kuin SM-jääkiekkoilijat. Suomalaiset muodostelmaluistelijat ovat voittaneet MM-kultaa viidesti 2000-luvulla! Jääkiekkomiehet voittivat kultaa kerran, vuonna 1995, 16 vuotta sitten.
Itse ainakin seuraan tulevaisuudessa mieluummin kauniita naisia. Perjantaina YLE2 8.4 klo.22.05 muodostelmaluistelun MM ja Lauantaina 9.4 YLE2 klo 20.10.
Kauniita naisia ja jääkiekkoa
6
166
Vastaukset
- _zender
Näin on opetteleppa Jalonen lukemaan tai lähde takaisin ouluun! Noiden luisteluskabojen kisapaikka ja kisapäivät on ollut tiedossa jo kesäkuusta 2009. Jos SM-liiga ja seurat ei syksyllä osaa lukea hallien varaustilannetta, niin sitten ei osaa ja vikisee kuin pikkulikat.
- juha82222
Jääkiekko on kuitenkin urheilulajina Taitoluistelua edellä, sitä se Jalonen tarkoitti.
Mut toki Taitoluistelukin on hyvä urheilulaji mut ei pärjää jääkiekolle.- 13+17
joo mutta jos jo kesällä 2009 on ollu kisapäivät tiedossa ,niin on jääkiekkoilijoiden/Jalosen aivan turha itkeä.
- juha82222
byhyhyhyhy
JAlonen itkee aika usein
on melko itsekäs ihminen kun petti PElicansin
sääli, sillä mies on munannut itsensä koko Suomen kansan edessä.
Ei asiaa ehkä koskaan Leijoniin valmentamaan.
Jopa omat entiset seurakaverit antoi turpiin Jaloselle HIFKIssa, oon kuullu tämän koska Jalonen tuli joukkueeseen takki auki.- rokkijannu
Kun nyt taas heräät satuilemasta, niin lopeta tämä roskan kirjoittaminen. Veikkaan, ettet taputellut edes sitä itseänsä, kun Jalonen tuli pelaamaan Hifkiin.
Tosin källi kyllä Karille tehtiin, Hakki ja kumppanit olivat hankkineet koko jengille kauheat tekonenät. Pelaajat istuivat kopissa "nenät" päässään, kun nuori Jalonen tuli koppiin. Joten se siitä turpiin antamisesta.
Juha, oikeasti, lopeta satuilut ja kirjoita asiaa, jos siihen pystyt.
- juha82222
ei ole mun omaa tietoa edes vaan luin urheilulehdestä tämän jutun
että omat joukkuetoverit ois fyysisesti kiusanneet Jalosta lyömällä turpiin koska Jalonen oli niin ylimielinen jo silloin.
Mut Jalonen toisaalta on kertonut oman tarinansa jossa HIFKIN pelaajat kiusasi häntä kun hän tuli HIFKiin "keltanokkana".
joten ehkä nää molemmat asiat on totta, molemmissa vika sekä Jalosessa että niissä joissakin HIFKin pelaajissa jotka kiusasi "Nokka" Jalosta.
Ketä sitten pitäisi uskoa??????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään19117966Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen903815Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu351963Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2801540Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?681522Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1621431Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1151334Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S141304Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1111150- 811111