Hyvä Jalosen kommentoida muodostelmaluistelun MM-kilpailuja kissanristiäisiksi, kun taitavat nuo naiset kilpailla astetta kovemmal tasolla, kuin SM-jääkiekkoilijat. Suomalaiset muodostelmaluistelijat ovat voittaneet MM-kultaa viidesti 2000-luvulla! Jääkiekkomiehet voittivat kultaa kerran, vuonna 1995, 16 vuotta sitten.
Itse ainakin seuraan tulevaisuudessa mieluummin kauniita naisia. Perjantaina YLE2 8.4 klo.22.05 muodostelmaluistelun MM ja Lauantaina 9.4 YLE2 klo 20.10.
Kauniita naisia ja jääkiekkoa
6
155
Vastaukset
- _zender
Näin on opetteleppa Jalonen lukemaan tai lähde takaisin ouluun! Noiden luisteluskabojen kisapaikka ja kisapäivät on ollut tiedossa jo kesäkuusta 2009. Jos SM-liiga ja seurat ei syksyllä osaa lukea hallien varaustilannetta, niin sitten ei osaa ja vikisee kuin pikkulikat.
- juha82222
Jääkiekko on kuitenkin urheilulajina Taitoluistelua edellä, sitä se Jalonen tarkoitti.
Mut toki Taitoluistelukin on hyvä urheilulaji mut ei pärjää jääkiekolle.- 13+17
joo mutta jos jo kesällä 2009 on ollu kisapäivät tiedossa ,niin on jääkiekkoilijoiden/Jalosen aivan turha itkeä.
- juha82222
byhyhyhyhy
JAlonen itkee aika usein
on melko itsekäs ihminen kun petti PElicansin
sääli, sillä mies on munannut itsensä koko Suomen kansan edessä.
Ei asiaa ehkä koskaan Leijoniin valmentamaan.
Jopa omat entiset seurakaverit antoi turpiin Jaloselle HIFKIssa, oon kuullu tämän koska Jalonen tuli joukkueeseen takki auki.- rokkijannu
Kun nyt taas heräät satuilemasta, niin lopeta tämä roskan kirjoittaminen. Veikkaan, ettet taputellut edes sitä itseänsä, kun Jalonen tuli pelaamaan Hifkiin.
Tosin källi kyllä Karille tehtiin, Hakki ja kumppanit olivat hankkineet koko jengille kauheat tekonenät. Pelaajat istuivat kopissa "nenät" päässään, kun nuori Jalonen tuli koppiin. Joten se siitä turpiin antamisesta.
Juha, oikeasti, lopeta satuilut ja kirjoita asiaa, jos siihen pystyt.
- juha82222
ei ole mun omaa tietoa edes vaan luin urheilulehdestä tämän jutun
että omat joukkuetoverit ois fyysisesti kiusanneet Jalosta lyömällä turpiin koska Jalonen oli niin ylimielinen jo silloin.
Mut Jalonen toisaalta on kertonut oman tarinansa jossa HIFKIN pelaajat kiusasi häntä kun hän tuli HIFKiin "keltanokkana".
joten ehkä nää molemmat asiat on totta, molemmissa vika sekä Jalosessa että niissä joissakin HIFKin pelaajissa jotka kiusasi "Nokka" Jalosta.
Ketä sitten pitäisi uskoa??????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude14913416Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t729731Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h969148Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k208046Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk396770Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1486178Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri243335Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy211635En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen
Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä3971265Aikuisten säälittävä käytös
Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v71184