Jypin materiaali noin paperilla kuuluu liigan 2-5 pahraan joukkoon.viimeiset kolme vuotta runkosarajan voitto,mestaruus,pronssi ja pronssilta näyttää.Mielestäni runkosarja voitot kertovat materiaalin riittävyydestä",Mestariainesta".Ongelma lienee sama tänä niin kuin viime vuona,eli korvien välissä.
Jyppiä vois pitää suomalaisen jääkiekon ruumillistumisena,ei osata käsitellä ennakkosuosikkana pelaamista,paineiden kasvaessa ei löydy vastuun kantajia.Tämä näkyy käsittämättömänä kyvyttömyytenä tehädä maaleja hyvistäkään paikoista.Nyt ollaan tehty itselle mahdoton tehtävä 1-3 asemasta pitäis raivata tie finaaliin,mitkä on mahdollisuudet?
Bluesilla alkoi painaa espoossa jalka jo siihen tyyliin että mahdollista olis vielä tämä sarja viedä,mutta jääkiekko on maalinteko kilpailu ja vain maalit lasketaan.Nyt kannatais pistää Jypin tavaramerkki peliin VAUHTIA sillä Blues tippuu kyydistä.
Ifkistä on jo tehty mestari mediassa, joten finaalissa sais rauhassa pelata altavastaajana,niin kuin kärppiä vastaan kaksi vuotta sitten.
Nyt pellit auki pojat ja finaaliin.
Onko Jyppi alisuoriutuja?
1
137
Vastaukset
- juha82222
Huonoimmat jutut JYP-kiekossa on tietty liian robottimainen pelitapa, kahvaaminen mikä kostaantuu liikoina jäähyinä.
Esim Blues tai HIFK pelaa fiksusti ja pysyy poissa boksista.
Mut onhan Bluesissa esim Karalahti joka kuluttaa säännöllisesti jäähypenkkiä, tosin en ymmärtänyt hänen yhtä jäähyään kun esti vähän Pihlströmiä(jolla hauska lempinimi muuten PILLU LOL).
Jyp näyttää alisuorittavan, on ennakkosuosikki mut ei saa maaleja aikaiseksi mikä tarkoittaa sama akuin puristaa liikaa mailaa.
Henkimaailman juttuja kait enimmälti mut mielestäni pelitavassa on myös puutteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell432279Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.571841Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1431822Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1071416Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,541120- 201116
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761028- 62999
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54847Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102841