Tarvitaanko yksinkertaisesti suojeluskunnat takaisin. Eduskunta on muuttumassa yhä kommunistisempaan suuntaan. Käsiaseet uhataan viedä kansalaisilta ja Suomi täyttää maahanmuuttajilla.
Jos joku muu kuin perussuomalainen on seuraavassa hallituksessa maahanmuuttoministerinä niin kusessa ollaan 2016.
Jos joku muu kuin perussuomalainen on seuraavassa hallituksessa maahanmuuttoministerinä niin kusessa ollaan 2016.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jos Suomi olisi kommunistinen, ei olisi pelkoa maahanmuuttajista :)
"Eduskunta on muuttumassa yhä kommunistisempaan suuntaan."
Heh heh heh... Vasemmiston paikkamäärähän on nyt jo pienempi kuin koskaan Suomen eduskunnan historian aikana.
"Käsiaseet uhataan viedä kansalaisilta ja Suomi täyttää maahanmuuttajilla."
Sinullahan on salaliittoteoriat kuin Amerikan Tea Party -hörhöillä konsanaan.
"Jos joku muu kuin perussuomalainen on seuraavassa hallituksessa maahanmuuttoministerinä niin kusessa ollaan 2016."
Tietääkseni myös PS kannattaa työperäistä maahanmuuttoa, vai olenko väärässä?
jatkossa satsaamaan enemmän kodinturvajoukkoihin eli paikallispuolustukseen, koska rahat eivät riitä ajanmukaiseen tekniseen varustukseen kuin muutamalle kymmenelle tuhannelle miehelle.
Ei niitä kuitenkaan kommunisteja vastaan tarvita, sillä sen aatteen väkeä ei enää löydy kuin poliittisesta marginaalista. Pääosa porukasta on aika pahasti hurahtaneita palstan äv-retardien ja nassukoiden malliin.
Maan asevoimat pitää olla eduskunnan ja hallituksen alaisia, muussa tapauksessa elettäisiin sotilasdiktatuurissa.
Sellaista ei Suomeen sentään kaivata.
olivat vapaaehtoinen maanpuolustusjärjestö. Se oli parlamentaarisen valvonnan alainen osa maan puolustusvoimia ja siitä oli lailla säädetty. 1941 alkaen sk-piirien esikunnat toimivat myös sotilasviranomaisina.
Totta, mutta vain osatotta jota myös kutsutaan disinformaatioksi.
huono maine ja se oli kansaa jakava.Tarvitaan kylläkin mahdollisesti kansalaisten yhtenäinen järjestö mahdollisten vaikeuksien varalta.