Pohjanmaa ja somalit

Shoot first

Itäblokin maissa hoidetaan asiat eri tapaan:
http://www.aijaa.com/v.php?i=7308405.jpg

venäläisethän ovat ruvenneet myymään merirosvoristeilyitä missä teemana on ammu niin monta merirosvoa hätävarjeluna kuin vaan on suinkin mahdollista. 1000-2000€ maksaa se että vievät sut jollain pienellä yksityisjahdilla seilaamaan pahimmille merirosvovesille, ja saat sitten valita että räiskitkö niitä kimppuun tulevia kalashnikovilla, KK:lla, tai sit perinteisellä RPG:llä. Ja siltä varalta että homma ei menis liian vaaralliseksi, niin varmuuden vuoksi kannen alla on joukkueellinen entisiä spetznatseja.

Venäjä jätti merirosvot kuolemaan.

5.5.2010
Merirosvot kaappasivat venäläisen öljytankkerin

6.5.2010
Venäjän sota-alus vapautti kaapatun venäläistankkerin

12.5.2010
Kumiveneeseen jätetyt merirosvot hukkuivat

Venäjän laivasto ensin tappoi yhden somalin ikään kuin varoitukseksi, mutta jätti sitten vangitsemansa muut somalit hitaasti ajelehtimaan ja kitumaan kuoliaaksi keskelle paahtavaa Intian valtamerta.

Varmistaakseen julman tekonsa venäläiset eivät antaneet somaleille ruokaa, vettä, polttoainetta eikä edes navigointilaitteita, joiden avulla miesparoilla olisi ollut edes pienet mahdollisuudet päästä kotimaahansa takaisin lähiomaisten hoitoon.

Kun lähdetään pelleilemään Putinin öljyrahojen kaa ja oikein uholinjalle, niin eiköhän lopputuloksena ole se että jossain vaihees loppuu merirosvot kesken. Noh, ratkaisu sekin.

Venäläiset näyttää mallia,

Näin hoidellaan somalipiraatit.

Shoot first, ask questions later.

Ehkä koko operaatio pitäisi ulkoistaa venäläisille.

http://goo.gl/3q8Ef

http://goo.gl/iFfAL

http://goo.gl/TU2VW

1

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • haluaisi teloittaa

      Norjalaisvarustaja haluaisi teloittaa merirosvot paikan päällä,

      Norjalainen veteraanivarustaja katsoo, että Afrikan itärannikkoa terrorisoivat merirosvot ymmärtävät vain raa'an voimankäytön kieltä. Tästä syystä hän ehdottaa, että kiinni saadut merirosvot pitäisi teloittaa paikan päällä.
      Jacob Stolt-Nielsen, 79, kummastelee norjalaisessa Dagens Näringsliv -talouslehdessä, mikseivät eri maiden sota-alukset upota merirosvojen aluksia miehistöineen päivineen. Piraatteja ei hänen mielestään pelota joutuminen siviilioikeuden eteen.

      –Olen vähän kärkevä kirjoituksessani, mutta sanon asian suoraan. Merirosvotoiminta saadaan vähenemään vain, jos heidät hirtetään. He ymmärtävät vain voimankäytön kieltä, Stolt-Nielsen sanoo.

      Yli 700 merimiestä on tällä haavaa merirosvojen panttivankina Adeninlahdella ja Afrikan itärannikon vesillä.








      http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/Norjalaisvarustaja haluaisi teloittaa merirosvot paikan päällä/art-1288369260976.html

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      363
      2842
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      65
      2286
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1959
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      66
      1592
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1542
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1159
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1019
    8. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      264
      955
    9. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      8
      942
    10. 39
      821
    Aihe