Länsimaat tuhoavat Libyassa itse myymiään aseita.

Lännen asetehtailijat olivat vielä viime vuonna päivittämässä myymiään asejärjestelmiä Libyassa. Samoin kuin myymässä aseita vielä pari viikkoa ennen kansannousua.
Gaddafi kaikkine tekoineen on ollut hyvinkin salonkikelpoinen kaveri. :)

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/04/1310523/lansimaat-tuhoavat-libyassa-itse-toimittamia-aseitaan
778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ja kohta myyvät niitä uudestaan, miten monikertainen hyöty lännelle.

Äänestä

Venäjä oli hiljaa YK:n äänestyksessä ja perui uusimmat neljän miljardin asekauppansa ja toimituksensa Gaddafin kanssa vasta kun länsiliittouma oli jo menossa väliin Libyaan. Gaddafilla sitä riittää venäläisvalmisteista asekalustoa.

Äänestä
  • Ja kapinan alettua vasta Usa perui miehistönkuljetusajoneuvojen kaupan Libyan kanssa. Samaisia aiemmin myytyjähän Libyalla jo onkin. Nyt tosin romuna.

    Äänestä

"Libya nosti 2000-luvulla salonkikelpoisuuttaan maksamalla korvauksia terrori-iskujensa uhreille ja lupautumalla tulpaksi Afrikasta Eurooppaan kohdistuvalle laittomalle siirtolaisuudelle. Libyan kauppasaarto purettiin. "

niin tämä sanoo vain sen että gaddaf ymmärsi tarkalleen missä asemassa hän on, kun näki mitä saddamille tapahtui, kun istui öljynkenttien valtiaana.

oli tehtävä kaikkensa, ettei häntä siitä asemasta siirrettäisi pois. ja nyt on sitten niin tapahtumassa. Ja VAIN Gaddafin aseet tappavat siviilejä libyassa, aivan kuten saddamin aseet irakissa. Koalition pommitukset ja muu toiminta ei ole tappanut yhtäkään siviiliä siellä...

on se hurjaa miten kaikki tämä kusetus tosiaankin uppoaa kansaan.

tämä on ymmärrettävää koska kansalla ei ole aikaa pohtia ja ottaa selvää asioista, kansaa pidetään tarkoituksellisesti kiireisenä jatkuvasti.

Äänestä
  • Mene ihmiskilveksi jos noin kovasti vituttaa.

    Äänestä

Aika sekundaa näyttävät kyllä myyneenkin. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huomaava mies kirjoitti:

Lännen asetehtailijat olivat vielä viime vuonna päivittämässä myymiään asejärjestelmiä Libyassa. Samoin kuin myymässä aseita vielä pari viikkoa ennen kansannousua.
Gaddafi kaikkine tekoineen on ollut hyvinkin salonkikelpoinen kaveri. :)

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2011/04/1310523/lansimaat-tuhoavat-libyassa-itse-toimittamia-aseitaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu