Stina putosi siksi, ettei häntä äänestettiin vähiten. Eli hänestä tykättiin vähiten. Mitä nämä puheet täällä on, että hänet olisi "pudotettu"??? Jos joku hänet pudotti, olivat ne, jotka Stinasta tykkäävät, mutta eivät kuitenkaan häntä äänestäneet. Muut tuskin ajattelivat Stinaa äänestäessään. Eikös periaate ole semmonen, että omaa suosikkia äänestetään. Miksi semmosta pitäis pitää kisassa, joka ei saa tukea kansalta?
Itseäkin Stina vaan ärsytti ja laulunlahjoissa ei ole kehumista, ohut ääni. Ei tulis mieleenkään äänestää häntä. Köyhän miehen versio Laura Voutilaisesta, mutta ulkomuoto kuin transulla, joka tekee töitään strippiklubilla.
Miksi Stina putosi???
7
295
Vastaukset
- Hyvä Stina
Niin tai sit kävi vanhanaikaiset. Kaikki ajatteli, että Stina kuitenkin voittaa ja saa paljon ääniä, että enpä viitsi tuhlata äänestämiseen kun joka tapauksessa sillä on roima johto kilpailussa.. jos ei edusta sitä ikäluokkaa, että isi ja äiti maksaa puhelinlaskun, niin ei kyllä viitsi tällaisissa kilpailuissa äänestää, ellei epäile että oma suosikki tosiaan kaipaa yhtä ääntä. Olis reilumpi peli jos olis ilmainen äänestys, kuten mm Putouksessa.
- xf
Hyvä kommentti. Noin se logiikka menee. Aloitin Idolsien katselun vasta finaalivaiheessa ja ihastuin heti Alin esityksiin. Myös Matti ja se kiharatukkainen nuorimies ovat hyviä. Naiset ihan jees, mutta tämä eilinen "Tomppa" sen
pyryharakan esittämänä oli ihan kammotus. Aivan liian provosoiva pukeutuminen ja se hemmetin lävistys huulessa. Kammottava tapaus, jouti tippua. - en äänestänyt
Tuomarit on aivan liikaa hehkuttaneet Stiinaa. Ja on oma vika jos suosikki ei pääse jatkoon sinne mennään äänestyksen perusteella. Kaikista jotka pääsi jatkoon on kansa pitänyt enemmän.
Tarvitaanko me tänne Suomeen ihan ikioma Rihanna ta Lady Gaga. Ei Stina ole mikään hyvä esikuva nuorille. Kamalat tatuoinnit ja huulikoru. Ja reisien levittely minihameessa ei todellakaan ole kaunista katsottavaa.
Stinan laulamisessa ei ole tunnetta mukana kylmäksi jättää. Hennariikan esitys oli suoraan sydämestä jos tosiaan poikaystävälleen lauloi. Ja minusta Stinan liikkeet on kuin peilin edessä harjoiteltuja. Reisien levittely kyykyssä tuo mieleen vaan Lindan kyykkyviulun.
Täällä on nyt ihan turha haukkua muita kun saa jokainen syyttää itseään jos ei äänestänyt ja oma suosikki putosi. Ne jotka äänestivät niiden idoli jatkaa edelleen.- dfsoidf
Reisien leviittely minihameessa (tai mieluummin ilman hametta...) on todellakin kaunista katsottavaa. Henna-Riikan nynnytyyli näyttää purevan, mutta en usko että sillä kovin suurta suosiota kerätään.
- olisipelännyt paulaa
Ei vain päässyt lähellekkään Paulan tasoo tulkinnassaan, olisi valinnut jonkun toisen artistin kappaleen sillä esitystä kuitenkin aina verrataan orginaali esittäjään ja Paulan saappaita ei täytä kukaan. Lauloi kyllä ok, mutta valovuosi matkaa paulan tulkintaan
- horoperseidenmaa
Kuka nyt esikuvakseen haluaisi horahtavaa mustiin pukeutuvaa goottiämmää.
Eli Stinan stailaus oli jatkuvasti aivan pielessä suureen yleisöön vedottaessa. Kyllä tuolla lookilla saa satunnaisääniä peräkammarien poikamiehiltä, mikäli katsovat edes TV:tä.
Laulutaidotkaan eivät olleet mitenkään poikkeukselliset, joten saikin lähteä...- Teuvo, 75 vee
Peräkammarinpojille kelpaa kuka tahansa reisien levittelijä, jonka voi edes hyvässä mielikuvituksesa kuvitella olevan nainen. Kun on niitä transuja, jotka esittää vaan olevansa naisia ja peräkammaripojat haksahtaa niihinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827076Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267043Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605173Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163457Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003370