Rukouslauantait

3

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • herttainenhertta

      Kiitos tästä. Aina välillä pitää muistuttaa ihmisille, joiden mielestä uskonto on yksityisasia tai harmiton harrastus, minkälaisessa maassa asuisimme, jos hurskailla olisi valta. Se ei nimittäin olisi yksilönvapautta kunnioittava maa.

    • Aletaan rukoilemaan

      Meidän on rukoiltava maamme puolesta. Meidän kristittyjen on siihen ojentauduttava. Ei siitä tarvitse edes julkista meeliä pitää. Ainoa pelastus tulee kansallemme rukouksen ja herätyksen kautta.

    • Jalkapuut takaisin

      Jokaisen kirkon pihamaalle pitäisi tuoda takaisin jalkaapuut, jotta muistaisimme miten sitä kristinusko ihmisiin pakolla ja väkisin syötettiin ja millaisessa yhteiskunnassa eläisimmekään, hurskailla hihhuleilla olisi kaikki maallinen valta.

      Monet eivät nykyään tajua tai muista, että aikoinaan käynti kirkon jumalapalveluksessa sunnuntaina oli kaikille EHDOTTOMAN PAKOLLISTA ankaran rangaistuksen uhalla, eikä mikään eläkeläismummojen virrenveisuukerho.

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Kirkkokuri

      http://fi.wikipedia.org/wiki/Jalkapuu

      Mikäpä kuvaisikaan paremmin kristinuskon rauhan ja lähimmäisenrakkauden sanomaa kuin jalkapuut, paitsi tietenkin peukaloruuvi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      195
      11768
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8194
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6196
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5116
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      42
      4891
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4470
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4373
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3845
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3343
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      48
      1821
    Aihe