tulee olemaan ydinvoimala jonka lupa annettiin Vihreiden hallituskauden aikana.He olivat hallituksessa loppuun asti,vaikka tekosyynä ilmoittivat äänestäneensä vastaan.
Itsekkyyden muistomerkki
Pöyt'äkirjan löytö
12283
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
halusivat pelata kaksilla korteilla.Puhuivat jyrkästi ennen vaaleja yhtä ja tekivät vaalien jälkeen toista olemalla halltuksessa.Muu on kosmetiikkaa.
Energiavero on Vihreiden itsekkyyden muistomerkki ja siitä veronmaksajat eli tavalliset kuluttajat heidät muistaa.
Onkin tosi itsekästä äänestää lupaustensa ja hallitussopimuksen mukaisesti ydinvoimaa vastaan kaikkien kansanedustajien ja ministerien voimin
- valiokunnissa
- hallituksessa
- eduskunnassa
Itsekkyyden Muistomerkki muuten voitti kultaa:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9265786/#comment-48912537
Vihreät ovat ainoa puolue, joka tinkimättä taistelee ydin-Siuomi-skenaarion toteumaa vastaan: Lue skenaariosta enemmän
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9841212
tai, jos tuo ketju on taas kerran skenaariota eniten pelkäävien, ydinvoiman kannattajien, pyynnöstä poistettu:
Olli-Pekka Haaviston kirjoitus verkkosivuilla
http://fifi.voima.fi/artikkeli/2009/elokuu/mita-se-lounatuuli-tietaa
http://www.loviisaliike.eu/post/2009/09/28/Mitä-se-lounatuuli-tietää
(Mitä se lounatuuli tietää?)
Höpön löpön.
Mutta siihen rakennettavaan ydinvoimalaan voisi laittaa isolla Sinnemäen signeerauksen muistona jäkipolville säteilevästä vihreydestä.
terveisiä persuilta teille vihir piipirtäjät hahha!.
http://www.youtube.com/watch?v=WS8xynSpw60
Loppu oli aika naseva :)
itsekkyyden muistomerkki.Kaiken kehityksen jarrutus valituksineen on todella itsekästä.
Ydinvoima on kestävän kehityksen vihollinen
"Kaiken kehityksen jarrutus valituksineen on todella itsekästä."
Nykykehitystä on ihan vakavastikin sanoa syytä jarruttaa, koska se on kestämätöntä kehitystä. Ydinvoima on hyvin monessa mielessä kestävän kehityksen vihollinen. Ymmärrät varmaan sanomattakin, mihoh sellainen kehitys johtaa.
Kiinnostaako sinua kuulla kommentti ydin-Suomi-skenaariosta (osa "kaikkea kehitystä")? Kommentti on sen verran kauhistuttava, että en kerro sitä tässä. Klikkaa:tästä, jos luulet pystyväsi sen lukemaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9845823/#comment-49328112
Ydinvoimalle on jo aikaa sitten ollut vaihtoehto, sitä vain ei voida käyttää koska yhteistä säveltä ei löydy.
Taloudellisen voiton tavoittelulun nimiin mieluummin paskotetaan koko maailma.
Ikävää.
yleensäkin ovat niin itsekkäitä? Myös ylimielisyys kuului heidän olemukseensa
Itsekkyyden muistomerkin, http://www.itsekkyydenmuistomerkki.fi/
voidaan perustellusti katsoa kuuluvan ihmiskunnan parille kolmelle viimeiselle sukupolvelle, omamme mukaan lukien, ja siihen kirjatun Suomen 129 kansanedustajan nimen vain edustavan vuosituhannen vaihteen sukupolvien järjetöntä itsekkyyttä - teoillamme suorastaan terrorisoimme omia jälkeläisimme! Ei sellainen voi olla kestävän kehityksen mukaista. Vihreät ovat vankimmin kestävän kehityksen puolesta taisteioita.
Vihreys on hyvä asia mutta vihreät itse pilasivat tuotteensa kaupallistamalla sen.
Mikäli ympäristöarvot ovat vain tasaverojen typpistä kylmää rahastusta ei niillä koskaan ole syvien kansanrivien tukea, kuten viime vaaleissa saatiin todeta.
En ymmärrä mihin vihreät pyrkivät arrogantin elitistisellä käytöksellään, vai onko tarkoituskin että vihreä luonnonsuojelu on vain tietynlainen pienen porukan egohypetystä.
Sinä puhut toista mitä vihreän puolueen teot ovat olleet.