Katainen: "Nyrkit ei kuulu Suomeen"

Aivan. Kokoomus on onnistunut luomaan sellaisen poliisivaltion jossa ihmisoikeudet kuten nyrkin heiluttelu on riistetty kansalta.

Sen sijaan koplaus, korruptio ja varastaminen on laillistettu samaisen tahon toimesta mutta armahdukset koskee vain nykyisten hallituspuolueita ja heidän jäseniään ja heihin suoraan kytköksissä olevaa suurteollisuutta.

Joten köyhät: -Takaisin paskaduuneihin ja nyrkit piiloon! Jyrki käski.
48252
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 48

Vanhimmat

Olen samaa mieltä Jyrkin kanssa. Väkivaltaiset aavikkomamut pitäisikin ajaa pois maasta nyrkin heiluttelun seurauksena.

Äänestä

Missäs perkeleen maassa se Jykä on syntynyt? Jossain Amerikassa?

Äänestä

jaa, että pitäisi nöyränä kusta juoda ja pajunköyttä niellä..

aivan niinkuin vanhemmat sukupolvet, jotka ovat kiukkuunsa tukehtuneet ja katkeroituneet, ajaneet vaimonsa ja lapsensa kirveellä hankeen..

onko suomalainen virkamies joku intian pyhä lehmä, mitä VITTUA..

ois tuonkin jätkän aika herätä ympäröivään todellisuuteen, siis muuhunkin kuin omaan illuusioonsa..

tekis vaikka vuoden jotain vitun työharjoittelua..

Äänestä

Väkivalta ei ole ratkaisu ongelmiin. -Alkoholi on!

T: Suomen päihdepolitiikka, Kokoomus

Äänestä
  • Niin Kokoomuslaiset, lopettakaa se viinalla lotraaminen! Ei köyhällä sellaiseen varaa ole!

    Äänestä

manikyyrit ym. homostelut kuuluu nykysuomeen jyrki-munanlutkuttaja-kataisen mukaan.

Äänestä

STALINISTISESSA SKP:ssä on "loppukiri menossa"!!!!!
Mitähän luulevat "voittavan" tällä kirillä?????
www.tiedonantaja.fi

Äänestä
  • KOMUT OVAT YLIVOIMAISETI NAURETTAVINTA PORUKKAA!!!!!
    Saisivat poistua lopullisesti ilmaa pilaamasta!

    Äänestä

  • naurattaa... kirjoitti:

    KOMUT OVAT YLIVOIMAISETI NAURETTAVINTA PORUKKAA!!!!!
    Saisivat poistua lopullisesti ilmaa pilaamasta!

    Kokoomus reppana täällä vastaamassa itselleen. Joo komut saavat poistua (ovat tainneet jo ymmärtää sen tehdäkkin), mutta teitä liberaaleja paskahousuja pitää vedellä turpaan oikein kunnolla.

    Äänestä

Jyrkin mielestä nyrkki on vain käteenvetoa varten.

Äänestä

Kookoomus piireissä sitä nyrkkiä laitetaankin suoleen. Salaiset ystävät Jyrki ja Alex.

Äänestä
  • "Nyrkit ei kuulu Suomeen vaan suoleen", katainen tarkentaa.

    Äänestä

Olisiko se sitten hienoa jos puolueet kamppailisi toisiaan vastaan nyrkein?

Sehän olisi siirtymistä kivikauteen

Äänestä
  • kyllä jokaisen pitäisi edes kerran elämässä joutua tappeluun jotta tajuaisi luonnon vahvemman lain.

    Äänestä

kuulu Suomeen, ei liioin Thors sun muut kumppanit.

Äänestä

Nyrkit kuuluvat suomeen, kuten myös pohjanmaan junkkareille puukot. Nyrkkejä tullaan toivottavasti vielä nykyistä enemmän käyttämään suomessa siinä vaiheessa kun niggerit alkavat yhä useammin raiskaamaan suomalaisia naisia ja lapsia.

Äänestä

Katainen sanoo nyrkit eivät kuulu suomalaiseen yhteiskuntaan Mutta ei tarvii olla mikään oraakkeli, kun kaikki merkit viittavat yhtekuntarauhan järkkymiseen. Poliisin valtuudet halutaan viedä todella pitkälle, samalla karsitaan varsinaisia poliisin työpaikkoja, yksityinen vartio tekee tulojaan. Terveydenhuolto on pahassa jamassa, ekana yksityistettiin, sitten myytiin ulkomaille. Ekat slummialueet ovat muodostumassa, epätoivo valtaa alaa kun alaa. Ensimmäsiä vaatimuksia yksityiskouluista on ollut. Suuret yhtiöt rahastaa ja kohta on tilanne se, että yksinkertaisesti maksut jäävät maksamatta.
Koivin kaukana ei ole nyrkit ja vähän vahvemmat aseet, vaalejakin on alettu häiritsemään. Ja kaikki on sitä onnetonta talouspolitiikkaa 90v laman jälkeen.
Sitten vielä jos tätä energiapolitiikkaa jatketaan, eikä mitään tehdä, maksaa sähkö 2020 n. neljäkertaa tämä hinta kun nyt ja eläke, palkka, työttömyysturva ovat samassa kun nytkin, on yhtälö sellainen, että jotain pitäs tehdä.

Äänestä

Eiköhän jumalauta kokoomus ole kusettanut tätä kansaa jo ihan riittäviin!!! Turpiin kyseiselle petturisakille, etelämpänä tällaista touhua ei olisi muutamaa vuotta pidempään edes katsottu ennen kuin autot ja virastot olisivat palaneet rovioina.

Äänestä

On todella masentavaa, että ko tason politiikko ei näe tai ymmärrä miten päin taustaa on tavallisen ihmisen olotila nykypäivän Suomessa. Ihmiset on ajettu ahtaalle ja ihan varmasti sieltä nousee epätoivoisimmilta nyrkit ylös. Vänrikki Nappula ei näe mitä muualla tapahtuu, maailmalla on vaan vähän nyrkkejä kovemmat aseet tanassa...

Äänestä

entä raiskaajat?
harmaatalous?
petokset?
valheet?
vaalivalheet? vaalivilpit? ei tutkintaa!
kansallisomaisuuden kavaltaminen?

Katainen jättää väkivaltaisen ja korrupitiota täynnä olevan maan seuraaville selvitettäväksi. Kaikki valtion raha-asiat on salattu valtion velka kasvaa hallitsemattomasti, jopa kansan edustajailta.

Miten opposito voisi antaa täsmä lääkkeet kaikkeen, kun tiedo salataan.

500 000 työtöntä ei kestä kertoa ääneen, ennen vaaleja.

lähes 100 000 köyhää?

250 000 maahan muuttajaa elävät hyvin, mutta oma kansaa kiusataan uusilla veroilla ja maksuilla.

Äänestä

Joo nyrkit ei kuulu suomalaisuuteen :) Mutta jos se Kataiselle ei sovi, niin ehkä joku alkaa käyttämään aseen perää hiukan myöhemmin, sillä saa tehokkaasti siirrettyä lihasvoiman vaikkapa libyalaisiin vankeihin :)

Äänestä

"Nyrkit ei kuulu Suomeen"
Missä se Katainen on tuollaista sanonut ??? Itte en ainakaan löytäny.

Äänestä

Haastattelussa sanoi ettei nyrkkien käyttö ole suomalaista toimintaa.

Äänestä

Jos nyrkit ei kuulu suomeen, niin samalla saa lopettaa turha armeija, koska ei suomeen kuulu myöskään tykit, hornetit, rynnäkkökiväärit ja muut sota-aseet.
Kataisen viesti maailmalle. Ei se mitään haittaa, vaikka suomi valloitettaisiin, koska nyrkit ei kuulu suomeen eli täällä ei valloittaja kohtaa nyrkkejä, koska Katainen on kieltänyt nyrkkien käytön ja sama koskee aseita, ei aseita saa käyttää, vaikka vihollinen ampuisi, niin suomalaisen pitää vaan sanoa, että tervetuloa luoti ja siihen loppuvat sanat.

Kataisen mielestä kansan riistäminen ja verovarojen ohjaaminen eu:n konkurssikypsiin maihin taas kuuluu suomelle, koska onhan suomi sentää eu:n mallioppilas ja tottelee eu:ta kaikessa, varsinkin siinä, millä köyhiltä riistetään loputkin rahat eu:lle

Suomea ei tarvitse enää puolustaa, koska puolustaminen edellyttää väkivaltaa ja senhän Katainen on juuri kieltänyt.
Enää ei voida rangaista, kuten ennen rangaistiin käpykaartilaisia.

Äänestä

Tiedä tuosta sinun "ihmisoikeudestasi", mutta tästä olen enemmän huolisani
"Häneltä mm. kysyttiin kärjistäen, miksi kokoomus samaan aikaan haluaa hyvitellä yhteiskunnan rikkaimpia, kun se toisaalla perää kohtuutta yritysjohtajien palkkoihin.

Katainen kiisti tämän todeten, että kokoomus haluaa korottaa pääomaveroa ja keventää tuloveroja."

Demarien "ikuisesti" kestäneellä hallituskaudella jokaisen yrityksen kannattavin osa-alue oli verosuunnittelu, eikä suinkaan tuotanto.
Nytkö Katainen on palauttamassa saman systeemin?

Yrityksillä on hyviä vuosia ja hyvin huonoja vuosia, joten jos ne hyvien vuosien tulokset ulosmitataan verottamalla, minä ulkoistan tuotannon maahan joka ei tee niin.
Jäät siis ilman sitä paskaduuniakin, jos verotustani kovin kiristetään silloin, kun minulla ylipäätään on tuloja.

Duunari sentään saa palkan pari kertaa kuussa, mutta pienyrittäjä ei saa kuin persnettoa ehkä monta vuotta peräjälkeen.

Yritysverotus pitäisi poistaa kokonaan, niin johan alkaisi työllistäminen kiinnostamaan.

Tuohon pääomatuloverotukseen en ota kantaa, kun se ei minua juurikaan koske. Pitäisi olla pääomatuloa. Ne joilla sitä on, siirtävät sen pääoman tietysti jonnekin missä sitä ei veroteta.

Jykä on aivan liian paljon vasemmalla, että äänestäisin.

Äänestä

tarvitse nyrkkeihin turvautua. Sellaisessa tilanteessa jossa tavallinen kansalainen sanoisi ruman sanan ja puisi nyrkkiä, siemaisee kokkari sivistyneesti drinkin ja soittaa puhelun.

Sen jälkeen arvoisaa kokkaria vaivannut saa kutsun käräjille, tai kuulan päähänsä. Kumpi vain paremmin tilanteeseen sopii.

Helppo on kokkarin hymyillä ja drinkkejään juoda.

Äänestä

Se nyt vain on niin, että vahvimman laki ei missään evoluution vaiheessa ole ollut muskeleista kiinni vaan sopeutumisesta. Näin se on myös nykyisessä kehittyneessä yhteiskunnassa. Ne, jotka eivät osaa sopeutua, ovat heikoilla ja heikkoja muskeleista riippumatta. Siksi nykyisessä ja tulevassa hallituksessa istuu ketä istuu. Huipulla ovat sopeutujat eli vahvimmat.

Äänestä

En nyt oikein ymmärtänyt tuota Kataisen eilen sanomaa. Tarkoittiko hän sitä et jos vaikka he politikot eivät puhetta ymmärrä, niin kansalaiset eivät saa ottaa nyrkkejä käyttöön?

Mutta pitäisihän sentään ministeritason henkilön puhetta ymmärtää, vai?

Äänestä

Kyse ei ole niinkään sopeutujista sillä "huipulla" istuu tunnevammaiset psykopaatit jotka tuntevat intohimoa ainoastaan valtaa kohtaan koska todellisuudessa ovat varreltaan ja tunnekyvyiltään vajavaisia.
Niinsanottu Napoleon syndrooma jossa pikkumiehet tekevät mitä vaan saadakseen itsensä kuviteltua hieman suuremmiksi.

Sitten kun nuo pikku-ukkelit saavat sitä valtaa niin he säätävät suojakseen kaiken maailman lakeja jotka sitten eivät koske heitä koska heillä on kuten viime aikoina on nähty ja kuultu niin "korkeampi syytekynnys".

Pikkuisten ihmisten ainoana keinona on kieroilu ja sen nuo pikku-psykot kyllä osaavat. Jalat vaan irti maasta niin pienikin tuntuu suurelta!

Äänestä
  • Kyse on sopeutumisesta. Jos vajaaälyinen nyrkkijunkkari ei tajua mikä on hänelle hyväksi, jonkun fiksumman täytyy se hänelle kertoa. Tästä voi tietysti katkeroitua ja pilata oman ja muiden elämän, mutta sopeutuminen hatkuvasti muuttuvaan tilanteeseen voisi olla parempi ratkaisu.

    Äänestä

Aikoinaan sanottiin että jokaiselle sonnille löytyy kesyttäjä jolla tarkoitettiin että nyrkillä opetetaan nöyryyttä.

Jos otetaan tosipohjainen suomi - skenaario jossa nörttien perustama kokkareiden poliisivaltio jörnii vuosia suomipoikaa rektaaliin ja kusee silmään, ahdistaa nurkkaan, vie työpaikat, palkan ja mahdollisuudet ihmismäiseen elämään ja sitten lopuksi ne vielä kieltävät reagoimasta asioihin millään tavalla niin mitäpä se sitten se suomipoika voi tehdä?

Ryypätä itsensä hengiltä niinkuin sadat tuhannet jo tekevät ja ovat tehneet vai istua viimaisen tuvan nurkassa silmänaluset mustina vitutuksesta?

Äänestä
  • Ensin eliittijengi sumuttaa ja kusettaa kansan henkihieveriin ja sitten ihmetellään muka viattomasti ja kysellään ihmeissään: mikä niille nyt tuli? Itsensä puolustamisesta on Suomessa tehty jotenkin ala-arvoista ali-ihmisten puuhaa. Sanoma on harvinaisen selkeä: rahvas pysyköön nöyränä ja lestissään eikä saa häiritä eliitin touhuja, koska vallanpitäjät saattavat pahoittaa herkän mielensä.

    Äänestä

Menee vuosia vielä kun rupee suomessa tapahtumaan niin kuin muissa maissa on jo käytäntö.

Poliitisia murhia ,kiristystä,suojelurahaa ym.Sielä on kansa ottanut demokratian omiin käsiin ja monesti virkamiehet kunnioittaa omaa kansaa että ei tarvitse 24h katsoa seläntaakse.

Kun taas suomessa paskan vertaa välittävät omasta kansasta niin jossain vaiheessa kaikki muutuu ja herrakin tulee pelkäämään oman ja perheen puolesta.Näin se maailmaa on.Sitähän ne herrat on koko ajan ajaneet että suomi pitää olla myös kansanvälinen yhteiskunta..

Äänestä

Olen samaa mieltä asiasta . Kokoomus, Keskusta ajavat kansan ahdinkoon 1918malliin .Ei jää paljon vaihtoehtoja kun tarttuu aseisiin. Ihmettelen etei jengi ole yhtään ruvennu panee hanttiin. Sitte kun edut on viety on vaikeempi alkaa hoitaa niitä takasin .Kannattais miettii vähän etukäteen. Nyt olisi hyvä mahdollisuus panna kampoihin käymällä äänestämässä ja äänestämällä paremmat henkilöt johtoon. Sellaiset jotka ymmärtävät kansan hädän. Homma sujuis ilman suurempia rähinöitä. Äänestäkää.

Äänestä

Vääntäisin tommosen kusipuntti pomottelelija homottelija mikki-hiiren solmuun saatana.

Äänestä

Jyrkit ei kuulu Suomeen.

Äänestä
  • "kataiset" kuuluu kompostiin!

    Äänestä

jyrkin kaltaiset pikku porvarin runkut pelkää että kansa alkaa äänestää nyrkeillä kun ne kansalaiset huomaavat että mikään muu ei auta muuttamaan yhteiskuntaa.

Äänestä

tämänkin palstan sankareista sais turpaan jatkuvasti mikäli täällä vallitsis viidakon lait, mutta sitähän te ilmeisesti haluatte.

Äänestä
  • En ole vielä kohdannut voittajaani kun
    minun periaate on että lyö ensin ja kysy sitten.

    Äänestä

Ketään ehdokasta ei ole vielä sentään piesty. Marginaali-ilmiöitä.
Keskustelussa ei ole kyse fyysisen väkivallan käyttämisestä tai hyväksymisestä vaan siitä että Suomalaiset voi pahoin eivätkä koe saavansa ääntä kuuluville tässä herranpelkoisessa poliisivaltiossa.

Siksi asiasta on hyvä keskustella.

Jos tästä maasta elitistiset päättäjämme päättävät tehdä pohjolan oman pikku Pohjois-Korean ja oman temmellyskenttänsä ilman vasta-ääniä niin asiaa on syytä pohtia uudelleen ja ottaa reippaammista kansoista mallia.

Äänestä

tässä on alettava kantamaan.

Äänestä
  • Entäs jos golffia..

    vielä vaan löytyy suomesta niitä idiootteja, jotka äänestävät "karsimaatista henkilöä"..

    YMMÄRTÄKÄÄ, ÄÄNI MENEE PUOLUEELLE, EI HENKILÖLLE..

    muista tämä kun äänestät, äläkä äänestä kokoomusta..

    Äänestä

on vain kalastelua varten, muistakaa se myös.

Äänestä

rahat pois köyhiltä ja nyrkit taskuun.

Äänestä

Väkivalta lopettaa vittuilun.

Äänestä

on aika kevyttä vielä.

Äänestä

työttömyydenkään kuulua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raha, -ei nyrkit. kirjoitti:

Aivan. Kokoomus on onnistunut luomaan sellaisen poliisivaltion jossa ihmisoikeudet kuten nyrkin heiluttelu on riistetty kansalta.

Sen sijaan koplaus, korruptio ja varastaminen on laillistettu samaisen tahon toimesta mutta armahdukset koskee vain nykyisten hallituspuolueita ja heidän jäseniään ja heihin suoraan kytköksissä olevaa suurteollisuutta.

Joten köyhät: -Takaisin paskaduuneihin ja nyrkit piiloon! Jyrki käski.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu