Kuka kestoisi tämän, mitä hävettävää Ossi-sihteerillä on ja myös tässä tilanteessa vaditaan että hän tulee esiin kaapistaan, jos kerran halutaan PerSut nousee hallitukseen sieltä 'puskistaan'!?
ÄÄNESTÄNKÖ SIIS VAI ENKÖ ÄÄNESTÄ!?
ÄÄNESTÄNKÖ SIIS VAI ENKÖ ÄÄNESTÄ!?
Vastaukset 18
Vanhimmat
Hullut eivät ole saaneet äänestää ennenkään.
Missä on Pölvästi-Ossi? Vastatkaa nyt Soinin perseen ammattilipojat, kun annatte kuitenkin päivästä toiseen ymmärtää, että tiedätte KAIKKI muutkin asiat paremmin kuin minkään muun puolueen edustajat tässä maassa. Missä on puoluesihteerinne ja miksi: KERTOKAA!!!
Sama asia on ollut minullakin mielessä. En uutena perussuomalaisena ole nähnyt edes elävää televisiokuvaa puoluesihteeristä, saati sitten kuullut hänen lausuntojaan. Kiinnostaisi kuulla edes yhtä puolueen pamppua puheenjohtajan lisäksi, Soinihan kertoo lähinnä vitsejä ja muita hupijuttuja.
Minunkin pitäisi kohta päättää, äänestänkö sittenkään persuja.
Jaa tarkoitetteko Ossi Sandvik'ia vai itseänne?
Siis miksi hullut ja tyhmät ovat tiivistynet samaan joukkoon nimellä PerSut?
Siis äänete i kelpaa, ryvetkää siiis paskoissanne! Ja näin kupla puhkeaa!
Kiitos tämä ratkaisi!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Ossi_Sandvik
http://www.google.fi/imgres?imgurl=http://tkub015.diak.fi/files/tutka/artikkelikuvat/f732f1_sundqvist.jpg&imgrefurl=http://tkub015.diak.fi/artikkeli?id=3306&usg=__RjwT6-IhJLTlGbdvE_3G5XHGVvw=&h=161&w=215&sz=19&hl=fi&start=0&zoom=1&tbnid=jNS6GB5Q1dv8RM:&tbnh=128&tbnw=172&ei=BkijTc-_OMzSsgbPlrCFAg&prev=/images?q=ossi sandvik&um=1&hl=fi&sa=N&biw=1149&bih=588&tbm=isch&um=1&itbs=1&iact=hc&vpx=727&vpy=114&dur=49&hovh=128&hovw=172&tx=107&ty=92&oei=BkijTc-_OMzSsgbPlrCFAg&page=1&nds...
http://www.google.fi/images?hl=fi&biw=1149&bih=588&q=ossi sandvik&wrapid=tlif130254640557211&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi
Häpeä Soinisaatna!!!
200 000 euron mies pakoilee pottukuopassa. Soini hyväksyy sen. Miksi?
Ehkä Ossi on joutunut ylöstempaukseen?
Ufot vieneet Ossin? Veijo-Esson baarilla kerottiin, että pienet vihreät miehet taluttivat Ossia outoja valoja vilkuttavaan laitteeseen, eikä kyseessä todellakaan ollut huvipuisto?!
Minkälainen persaukinen luuserihyypiö sinä oletkaan???!!! Mies kuin mies tienaa vähintään parisataatuhatta ja totta kai Ossikin! Taidat olla melkoinen surkimus!!
Mutta:
Ossi on AINOA joka tienaa sen pottukuopassa piileksimällä, bonjaaks?
Hieno saavutus ja tyypillistä soinismia, myönnetään!
Soinihan sen sinne laittoi.
Soini tietää, mutta häneltähän ei saa kysyä ikäviä asioita. Timo hermostuu. Sitä media ei salli. Jää lehdet myymättä jos kultapoika Soini ärsytetään.
antaa nyt miehen edes sairastaa, ei siihen vaalit vaikuta.
Hheehehehh... mikä jalka?
Yksi jalka ollut poissa pelistä jo vuosikaudet? Menikö nyt toinenkin? Kauheaa!!!
Minkälainen luuseri sinä olet?? Pyssyykö puikkokoneen puikko vakaasti kädessä vai täriseekö se rapulassa? Miten sadasosien säätö onnistuu sorvauksessa ja jyrsinnässä. Oliko eilen illalla rankkaa Tepoilin paarissa, muitten KELA:n (minun) elättien ja Olvin kolmoskaljan kanssa??? Jokainen itheänsä kunnioittava miäs teköö vähintään parisataatuhatta vuoressa ja elättää perheensä, eikä istuskele Tepoilin paarissa väljähtänyttä Olvia juopottelemassa! Parempaakin tekemistä on, tässä ihmisen ainutlaatuisessa ja ainutkertaisessa elämässä!!!!!!!!!!!!!!!!! Alas persut, alas, kuka toivoo tuollaista elämää????
Persjalkasta väkee ja roikkuhousut putoo syksyyn mennessä. Sillä sipuli.