Terveidenkin eläkeikää on haluttu nostaa, joten väärinhän se on, että nyt halutaan rangaista invalidia, joka halusi tehdä töitä.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/epäily-invalidihuijaus-tuotti-100-000-euroa/663022
Ihmettelen lähinnä, että miten muka lääkäreitä voi täysin työkykyinen niin huijata, että pääsee 100 prosentin invalidina eläkkeelle? Ettei vaan sittenkin ollut aidosti invalidi, mutta kuitenkin kykenevä tekemään jotakin?
100 prosenttinen invalidi työelämässä
2
302
Vastaukset
- läähätän ja läkähdyn
Eikö invapysäköintilupakin vaadi jo jonkinlaisen vammaisuusasteen?
Estääkö se työtekoa miten paljon? Tiedän ainakin yhden rakennuksilla työskentelevän miehen pääkaupunkiseudulla, jolla kyseinen Vantaalla myönnetty lupa sen vuoksi, ettei jaksa nousta portaita. Jaksaa kyllä käydä raksalla hommissa päivittäin 8-10tuntia päivässä ja kantaa työkalujaan, sirkkeleita ja porakoneita, varsin kevyesti työpisteisiin. Itselle tulee mieleen jonkinlainen huijaus lääkärinlausunnossa. - Late Lapista.
OI VOI !
Tuolla Arkadianmäellä touhuaa 200 kahelia, joista iso osa on 100 prosentin AIVOINVALIDEJA !
Nytkin nämä tenavatähti kataiset ja Minkki marit puhuvat PÄÄMINISTERI VAALEISTA, vaikka sellaisia ei ole edes olemassa, on vain eduskuntavaalit tulevana sunnuntaina !
Late Lapista. Halla-Aho fanit Ry!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2323404- 602955
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I272538Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk222500Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve782021Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä851879Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro191845Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401832Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.911692Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli691043