Ideapark haudattu vihdoin!

vihdoin loppu tähän

Nyt se vuosia kestänyt, lähes loputtomalta tuntunut lässytys ja vatvominen on päättynyt. Hs.fi raportoi tänään, että korkein hallinto-oikeus on hylännyt Vihdin kunnanhallituksen valituksen ympäristöministeriö kielteisestä päätöksestä, jossa kunta olisi halunut lunastaa 21,3 hehtaaria maata Ideaparkin rakentamiseksi.

3

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • H J b123

      Nyt Vihti voi rauhassa keskittyä vaikka itsensä liittämistä Lohjaan tai Karkkilaan.

    • uusvihtiläinen

      Mitäs pahaa siinä nyt sitten olis ollut? Olis tullut kauppakeskus, työpaikkoja ja palveluita?

      Ai niin mutta vihtiläiset on hädissään kun Helsingistä ja Espoosta muuttaa työssäkäyviä lapsiperheitä rakentamaan OMILLA RAHOILLAAN omakotitaloja ja pilaamaan idylliä. Älkää kuulkaas huoliko. Jos nykymeno jatkuu niin seuraavan muuttoaallon suorittaa Itä-Helsingin rahattomat ja työttömät sossumamut kymmenpäisine lapsilaumoineen. Siinä saa vihtiläisetkin hieman oppia suvaitsemaan muualta tulleita. Sen jälkeen ei varmaan veroja maksava helsinkiläisperhe olekaan enää niin kauhea naapuri.

      • pulinapois

        Ei ehkä pahaa, kukatietää olisiko toisaalta ihan hyvääkään seurannut. Mutta siis tämä vuodesta toiseen vänkääminen ja vääntäminen saatiin vihdoin loppumaan ihan oikealla päätöksellä. Eli pulinat poijjes.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      386
      2930
    2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      66
      2314
    3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      78
      1979
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      102
      1686
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      140
      1562
    6. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      69
      1179
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      1039
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      12
      982
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      265
      981
    10. 40
      854
    Aihe