Nyt on pakko kirjoittaa asiasta jota en ymmärrä, eli täällä väitetään että Stina tippui kisasta koska kateellisten ämmien takia. Siis mitä häh??!! Nyt ei oikein mene jakeluun. Ensinnäkään en tajua miksi Stinalle pitäisi olla kateellinen, eihän se mikään maailmanluokan kaunotar ole, ei lähimainkaan. Seksikkäällä pukeutumisella ja esiintymisellä sai huomiota, mutta so what. Niin saan minäkin huomiota kun vetäisen tiukan minimekon päälle ja lähden hetkuttamaan peppua yökerhoon, ei se mitään rakettitiedettä ole. Ja toisekseen on turha syyttää "kateellisia ämmiä" Stinan tippumisesta, jollei tykkää tuontyyppisestä artistista niin miksi sitä pitäisi äänestää? En tykkää Stinasta ja siksi en äänestänyt sitä, mutta syy ei tosiaankaan ole kateudessa, mulla ei oo mitään syytä olla sille kateellinen.
Stinalleko pitäisi olla kateellinen?
15
242
Vastaukset
- Olen siitä varma
On sulla syytä. näytät varmasti kymmenen kertaa rumemmalta minihame päällä
- happy with myself
Niinhän sä luulet, mutta väärässä olet. Ei sen väliä mitä sä ajattelet, pääasia että itse tiedän omaavani sellaisen ulkonäön etten häviä Stinalle ulkonäössä eikä täten ole syytä olla kateellinen. Jos saisin valita näyttäisinkö ennemmin Stinalta vai itseltäni, niin vastaus olisi helppo. Laulaa en kylläkään osaa mutta eipä sekään anna aihetta kateuteen, en vaan yksinkertaisesti vieläkään ymmärrä miksi/mistä syystä Stinalle pitäisi olla kateellinen?!
- Stina rulettaa
happy with myself kirjoitti:
Niinhän sä luulet, mutta väärässä olet. Ei sen väliä mitä sä ajattelet, pääasia että itse tiedän omaavani sellaisen ulkonäön etten häviä Stinalle ulkonäössä eikä täten ole syytä olla kateellinen. Jos saisin valita näyttäisinkö ennemmin Stinalta vai itseltäni, niin vastaus olisi helppo. Laulaa en kylläkään osaa mutta eipä sekään anna aihetta kateuteen, en vaan yksinkertaisesti vieläkään ymmärrä miksi/mistä syystä Stinalle pitäisi olla kateellinen?!
Niinhän se Tuksukin kuvittelee olevansa hottis, eikä kukaan sitäkään halua nakkimakkaran kuoressa nähdä keikistelemässä.....kateellisten läskiakkojen syytä Stinan putoaminen....
Onneksi Idolsissa harvoin se voittaja on se suurin tähti.
- W-
Aivan totta. Karaokebaarissa tuolla minimekkoketkutuksella ja vilautuksilla ehkä pärjää, mutta ei Idolsissa. Tarvittavan karismankin puuttuessa ei olisi ollut paljon Stinalla varaa antaa nousta hattuun..toisin kävi.
Marttia olen kannattanut alusta asti, mutta saisi näyttää itsestään toistakin kuin vain tuota nallekarhumaista puolta. Kuten Lauri Ylönen vitsikkäästi sanoikin; kai häneltä voi saada välillä turpaankin? :D - katsastelija
olen kyllä ihan samaa mieltä; musiikillisesti Stinalla on hyvin vähän tarjottavaa. Toki tietyn tyyppinen kuulijakunta saanee kiksejä kun katselee naisen esiintymistä, lähinnä vertaisin sitä strippi/seksiklubien tarjontaan. Ehkä hänen kannattaisinkin luoda uraa kähisemällä hämyisten luolien lavoilla, jättää laulelut taitavammille artisteille.
sinulle tiedoksi: siinä äänestyksessä näkyy SUOMEN KANSAN ÄÄLIÖ MAKU! sori, sellaisia me vaan olemme
- oikeus voitti
Oisit äänestänyt sitä meikkifeikkiä etkä täällä parkuisi idolisi tippumisen johdosta. Mikä sulle on ääliömaku, on toiselle jotain ihan muuta. Että revi siitä.
- halitulijallaa
oikeus voitti kirjoitti:
Oisit äänestänyt sitä meikkifeikkiä etkä täällä parkuisi idolisi tippumisen johdosta. Mikä sulle on ääliömaku, on toiselle jotain ihan muuta. Että revi siitä.
No kyllä todellakin täytyy olla ihmemaku. Miettikää nyt näitä biisejä, Suomen idols-kisassa -Lentäjän poika ja Sua vain yli kaiken rakastan. Haloo.
Varmaan nuoret tämmösien biisien esittäjiä äänestävät, täti/setä-äänillä jatkoille mentiin.
Lapset kaiketi tykkäävät Lentäjän pojasta? Ei hyvää päivää..... - Tomppa-tiikeri
halitulijallaa kirjoitti:
No kyllä todellakin täytyy olla ihmemaku. Miettikää nyt näitä biisejä, Suomen idols-kisassa -Lentäjän poika ja Sua vain yli kaiken rakastan. Haloo.
Varmaan nuoret tämmösien biisien esittäjiä äänestävät, täti/setä-äänillä jatkoille mentiin.
Lapset kaiketi tykkäävät Lentäjän pojasta? Ei hyvää päivää.....Heh.. juu... Mä kuuntelen Tomppaa humppa onkin sitten nuorten makuun ja lujasti onkin!??!!!
- paulanpuolikas
Tomppa-tiikeri kirjoitti:
Heh.. juu... Mä kuuntelen Tomppaa humppa onkin sitten nuorten makuun ja lujasti onkin!??!!!
Olisi edes ollut hyvä esitys, mutta kun ei. Enemmänkin tuosta tuli mieleen että kuuntelen Tapsaa (Kansa).
- 'Äöl´+
Totuus on se, että KUKA TAHANSA EI SAA HUOMIOTA (ainakaan positiivisessa mielessä) vetämällä tiukan minimekon päälle ja hetkuttamalla peppua yökerhossa. Vaikka Stinalla ei sitä peppua paljon olekkaan;) tuo tyyli hänelle sopii, esim. Hennariikalle ja monelle muulle se ei sopisi.
Rohkenisin väittää, jos ei nyt se kateus mutta ainakin se, ettei pidetty Stinan tyylistä tai Stinalle luodusta tyylistä, vaikutti Stinan putoamiseen enemmän kuin Stinan musiikilliset avut.
En minäkään äänestänyt Stinaa mutta vaikka kuinka objektiivisesti ja ulkomusiikilliset seikat unohtaen asiaa ajattelen, en ymmärrä Stinan putoamista vielä tässä vaiheessa. Heikommalla äänellä mentiin ohi. - Tuomari*
Kateellisen ämmän avaus. Meneppäs sinne rumien akkojen nurkkaan. Kiitos.
- säälikskäy
Joku on täälä tosi kateellinen. Mitä tommonen hyödyttää. Saaks se siitä jotain kicksejä vai mitä...en ymmärrä!!!! Hankkis oman elämän!
- Wannabe-Tukiainen
Minä olen kateellinen Tuksulle, niinkuin nekin ihmiset jotka häntä arvostelevat. Tuksu on rohkea, seksikäs ja kaunis sen takia kaikki kateelliset paskat sitä arvostelee.
- zlaza
Täysin samaa mieltä! Stina yksinkertaisesti on latteaa karaoketasoa. Toivon, että he jotka muuta väittävät - myös tuomarit, kävisivät kuuntelemassa jenkkilän idolsia, vaikkapa fantastista Jacob Luskia. En kehtaisi kenellekään ulkomaiselle edes esitellä Suomen Idols-laulajia, huh! Ehkäpä meillä ei yksikään itseään kunnioittava laulaja edes mene Suomen Idolsiin, koska siitä jää huono leima niin sanotusti kalsareihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380